Ворог завдає ракетних ударів по Харкову: втретє за добу

Джерело: Ігор Терехов/Telegram

Пізно ввечері 16 липня російські військові вкотре почали ракетний обстріл Харкова. Мер Ігор Терехов повідомив про вибухи у місті.

Він додав, що за попередньою інформацією знову обстріл Основʼянського району.

Нагадаємо, вдень 16 липня росіяни вдруге обстріляли Харків. Тоді Терехов підтвердив влучання в Основʼянському районі.

Та закликав бути обережними і користуватися укриттями під час повітряної тривоги.

Згодом він додав, що на місці прильотів в Основʼянському районі працюють співробітники ДСНС. Гасять пожежу.

Постраждалих на цей час семеро. Є непідтверджена інформація про одного загиблого, – мовиться у повідомленні.

Зауважимо, раніше у Генштабі повідомили, що протягом доби ворог завдав 6 ракетних та 38 авіаційних ударів, здійснив близько 30 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак постраждали мирні люди, пошкоджень зазнали житлові будинки, господарські та адміністративні будівлі, а також приватний автомобільний транспорт.

У пресслужбі попередили, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).