Воював проти ЗСУ: командира мотострілецького взводу так званої «ЛНР» засудили до 10 років ув’язнення
Джерело: Офіс генерального прокурора
Командира мотострілецького взводу так званої “ЛНР”, який брав участь у бойових діях проти українських військ, засудили до 10 років позбавлення волі.
За публічного обвинувачення Луганської обласної прокуратури громадянина визнано винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, участі у діяльності не передбачених законом збройних формувань (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 260 КК України).
Прокурори довели, що у 2017-2021 роках житель смт Бугаївка Луганської області служив у “4-й окремій мотострілецькій бригаді 2-го армійського корпусу народної міліції “ЛНР”.
У складі незаконного збройного формування чоловік з позивним “Шахтар” перебував на посаді “стрільця”. Дослужився до “командира взводу мотострілецької бригади” та був демобілізований на військову пенсію.
Узимку 2022 року відновився на службу до свого підрозділу на попередню посаду. Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну брав участь у бойових діях в Луганській та Донецькій областях.
На початку травня 2023 року біля села Кліщіївка Бахмутського району його затримали.
- Співробітники Служби безпеки України встановили особи ще п’ятьох воєнних злочинців РФ, причетних до масових убивств цивільного населення під час окупації Київщини. Загарбникам повідомлено про підозру.
- Контррозвідники СБУ у Дніпрі затримали учасника агентурної мережі Головного управління Генштабу ЗС РФ (відомого як ГРУ), який діяв під прикриттям волонтерського фонду.
- Правоохоронці затримали російського агента-коригувальника, який готував новий ракетний обстріл Києва.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.