Вперше військові кораблі Китаю увійшли до Північного Льодовитого океану
Джерело: Bloomberg
Вперше військові кораблі Китаю увійшли в Північний Льодовитий океан, виконуючи спільне патрулювання з російськими суднами, що підкреслює посилення співпраці між двома країнами в арктичному регіоні. За інформацією китайського державного мовника CCTV, патрулювання відбулося під час святкування тижневого національного дня Китаю.
Американська берегова охорона підтвердила, що два російські та два китайські кораблі були помічені в Беринговому морі, яке відділяє Росію від Аляски. У відповідь на ці події берегова охорона Китаю зазначила, що операція мала на меті розширити можливості флоту в нових регіонах та підтримати міжнародне управління океанами.
Потепління клімату відкрило нові судноплавні шляхи в Арктиці, і Китай, хоча й не має арктичного узбережжя, розглядає цей регіон як перспективний для посилення свого впливу. Спільне патрулювання також свідчить про зміцнення зв’язків між Пекіном і Москвою, зокрема через зростання залежності Росії від китайських інвестицій після початку війни в Україні.
Американські військові висловили занепокоєння, оскільки за останні місяці Китай і Росія провели низку спільних навчань в регіонах Японського та Охотського морів, демонструючи зростання їхньої зацікавленості в Арктиці та інших стратегічних зонах.
- Росія почала у Китаї програму озброєння для виробництва ударних БпЛА великої дальності для атак в Україні.
- Чжу Хенпен – один з провідних економістів Китаю який працював в урядовому аналітичному центрі – зник після того, як йому винесли дисциплінарне покарання за критику президента КНР у закритому чаті.
Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.
Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.
Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.
Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 жовтня. Загалом, від початку доби відбулося 142 бойових зіткнення.