Вперше з 2023 року: в Уганді підтвердили спалах вірусу Ебола
Джерело: Reuters
Уганда підтвердила спалах вірусу Ебола в столиці Кампалі. Перший пацієнт, медбрат з Національної лікарні Мулаго, помер у середу. Востаннє спалах вірусу був наприкінці 2022 – на початку 2023 року.
Чоловік звертався за допомогою до різних медичних установ і традиційного цілителя після появи симптомів, схожих на лихоманку.
“Пацієнт зазнав поліорганної недостатності і помер від хвороби в Національній лікарні Мулаго 29 січня. Посмертні зразки підтвердили суданську хворобу (штам) вірусу Ебола”, – йдеться в повідомленні міністерства охорони здоров’я Уганди.
Померлий контактував щонайменше з 44 людьми, в тому числі з 30 працівниками охорони здоров’я.
Однак відстеження контактів може бути складним завданням, оскільки Кампала — багатолюдне місто з населенням понад 4 мільйони осіб і перехрестям доріг, що ведуть до Південного Судану, Конго, Руанди та інших країн.
Людей, що контактували з померлим негайно вакцинують. Наразі не існує затвердженої вакцини проти суданського штаму Ебола, хоча Уганда отримала кілька пробних доз вакцини під час останнього спалаху.
Угандійська влада за роки навчилась у відносно короткі терміни брати під контроль спалахи лихоманки, викликаної вірусом Ебола.
Це вже дев’ятий спалах вірусу в країні з 2000 року. Востаннє Уганда пережила спалах лихоманки наприкінці 2022 року, і 11 січня 2023 року його оголосили завершеним. Тоді померло 55 зі 143 інфікованих.
Минулого тижня в сусідній Танзанії було оголошено про спалах лихоманки Марбург, “сестри” Ебола. Уганда також межує з Руандою, яка нещодавно теж пережила спалах лихоманки Марбург, і Конго, де спалахи Ебола є поширеним явищем.
Довідка: Ебола — високоінфекційна геморагічна лихоманка, що передається через контакт з інфікованими біологічними рідинами і тканинами. Симптоми включають головний біль, блювоту з кров’ю, м’язові болі та кровотечі.
- Директор Центрального розвідувального управління Джон Реткліфф оприлюднив новий аналіз щодо походження Covid-19, в якому надається перевага теорії витоку вірусу з лабораторії в китайському місті Ухань. У Міністерстві закордонних справ Китаю спростували це твердження.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.