Вперше з травня 2023 року обміняли 15 військових бригади «Азов»

Джерело: Олена Толкачова

Після більше ніж двох років утримання в полоні, 15 військових з колишнього полку “Азов” НГУ, тепер відомого як 12-та бригада НГУ “Азов”, повертаються додому. Цей обмін став першим подібним за тривалий час. Варто зазначити, що більшість з цієї групи складають жінки.

” З травня 2023 року та липня, коли з Туреччини повернулися командири «Азову», не відбувалося жодних великих обмінів. Нещодавно очільник ГУР МО Кирило Буданов повідомив, що пріоритетом у майбутніх обмінах полоненими з Російською Федерацією будуть тяжко поранені, жінки, та всі, хто захищав “Азовсталь”, – розповіла Олена Толкачова з Патронатної служби “Азову”.

В Координаційному штабі додали, що вдалося звільнити жінок, які зазнали негуманного поводження зокрема через примусову участь у так званому “судовому процесі” над захисниками Маріуполя.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.