Вперше за 130 років на горі Фудзі наприкінці жовтня немає снігу
На вершині гори Фудзі вперше за 130 років наприкінці жовтня відсутній сніговий покрив. Зазвичай гора, яка є найвищою точкою Японії (3776 м), вкривається снігом напочатку жовтня, що цього року не сталося.
Попередніми роками антирекорд фіксували 26 жовтня у 1955 та 2016 роках, однак цьогорічне літо видалося особливо спекотним. За даними метеорологів, середня температура з червня по серпень була на 1,76°C вищою за норму, а вересень та жовтень також продемонстрували значне підвищення температури.
Фахівці пояснюють, що аномалія пов’язана зі зміщенням субтропічної течії на північ, що дозволило теплому повітрю довше затриматися над Японією. Це природне явище може вказувати на вплив глобального потепління, хоча поодинокі випадки не є прямим доказом кліматичних змін. Проте такі події узгоджуються з прогнозами вчених, які передбачають, що глобальне потепління може призводити до відчутних змін навіть у таких місцях, як засніжена Фудзі.
Цього літа Японія побила температурний рекорд із 1898 року, що викликає дедалі більше занепокоєння серед науковців. Фахівці спостерігають за температурою та сніговим покривом на Фудзі, щоб оцінити, чи стають такі затримки снігопадів новою нормою, чи є тимчасовим явищем.
Гора Фудзі для японців має значення і як найвища гора, і як символ культурної спадщини країни. Її вершину, що розташована за 90 км від Токіо, в ясну погоду можна побачити навіть зі столиці. На вершині розташовані синтоїстський храм, поштове відділення та метеостанція. Востаннє вулкан Фудзі вивергався понад 300 років тому.
- За даними нових досліджень про наслідки змін клімату, площа земель, які постраждали від посухи, зросла утричі з 1980-х років.
- Швейцарія внесла корективи у свої кордони з Італією та Францією. Зміни з Італією зумовлені таненням льодовиків, тоді як коригування з Францією пов’язані з будівництвом нової трамвайної лінії та змінами річкових меж поблизу Женеви.
9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.
За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.