Вперше за 20 років: у Сінгапурі стратили жінку

Джерело: ВВС

У п’ятницю, 28 липня, в Сінгапурі вперше за майже двадцять років стратили жінку, обвинувачену у торгівлі наркотиками п’ять років тому.

Як пояснили у виданні, 45-річна громадянка Сінгапуру Сарідеві Джамані була визнана винною у торгівлі 30 грамами героїну у 2018 році.

Вона стала другою засудженою за торгівлю наркотичними речовинами цього тижня.

Зазначено, що в Сінгапурі діють одні з найсуворіших законів щодо боротьби з наркотиками, які, на переконання уряду, мають захищати суспільство.

Згідно із сінгапурським законодавством, смертна кара буде застосована до будь-якої особи, яку спіймають на торгівлі понад 500 грамами канабісу або 15 грамами героїну.

Сарідеві була засуджена до смертної кари 6 липня 2018 року, а у 2023 році пройшла “повну належну правову процедуру” відповідно до закону, йдеться у заяві Центрального бюро з боротьби з наркотиками Сінгапуру.

Як повідомляється, у жовтні минулого року Вищий суд міста відхилив апеляцію на її вирок. При цьому безрезультативною виявилась і петиція про президентське помилування.

За даними сінгапурської правозахисної групи Transfotmative Justice Collective, Сарідеві була однією з двох жінок у камері смертників. Вона була першою жінкою, страченою після перукарки Йен Мей Воен у 2004 році.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.