В Італії ведмедя чекає страта за вбивство туриста: справу розглядають у суді

Джерело: Reuters

В Італії влаштували суд над бурим ведмедем, який у квітні загриз на смерть 26-річного чоловіка в Альпах.

Як повідомили у виданні, італійський суд у п’ятницю, 14 липня, призупинив дію рішення нижчої інстанції, яка призначила приспати винного у смерті туриста ведмедя. Судді римського адміністративного суду заявили, що ведмедя необхідно тримати в неволі для громадської безпеки.

Своєю чергою, глава провінції Тренто, де стався інцидент, наполягав на страті ведмедя, в той час як групи з захисту прав тварин боролися за те, щоб його помилували. Остаточне рішення у цій справі очікується не раніше наступного засідання апеляційного суду запланованого на грудень.

Зазначається, що гористий район навколо північного міста Тренто був заселений ведмедями в 1999 році в межах програми ЄС з відновлення європейської природи. Однак після цього зафіксовано кілька інцидентів з нападами ведмедів на людей.

За даними місцевих органів влади, у 2021 році в районі Тренто було близько 100 диких ведмедів, і з 2015 року їх кількість збільшується приблизно на 10% на рік. Губернатор Мауріціо Фугатті заявив, що оптимальна кількість становить близько 50, і що в його провінції зараз перебуває близько 70 “зайвих” ведмедів.

  • Приблизно місяць тому дослідники знали про проблему, коли сотні морських левів почали спливати на пляжі Південної Каліфорнії. Сильні, але зазвичай неагресивні морські ссавці раптом почали кусати людей, які до них наближалися.

Сполучені Штати Америки звинуватили колишнього посла в Болівії у шпигунстві на користь Куби впродовж понад 40 років.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинилися. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично із 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський полетить до Аргентини, аби відвідати інавгурацію свого аргентинського колеги Хав’єра Мілея.

Іспанська асоціація, яка представляє понад 80 газет, подала до суду позов проти компанії Meta, звинувативши її в “недобросовісній конкуренції в сфері онлайн-реклами через порушення правил Європейського Союзу щодо захисту даних”.