Затримано посадовців, які вкрали ₴11 млн на закупівлях генераторів для ЗСУ
СБУ і ДБР затримали на Чернігівщині посадовців, які протягом 2022 року розікрали понад 11 мільйонів бюджетних гривень на закупівлях генераторів для ЗСУ.
До оборудки причетні командир військової частини та його заступник, а також двоє директорів компаній-підрядників.
Посадовці уклали контракти з афілійованими підприємствами на закупівлю генераторів. Йдеться про закупівлю сотень дизельних генераторів та електростанцій різної потужності на загальну суму понад 400 млн грн.
Після підписання основних договорів учасники оборудки уклали додаткові угоди, якими безпідставно підвищили ціну обладнання на 14%, хоча закон дозволяв збільшення не більше ніж на 10%.
Таким чином генератори закупили за штучно завищеними цінами, а “різницю” розподілили між собою. Державі завдали збитків на понад 11,2 млн грн.
Ініційована правоохоронцями експертиза підтвердила, що фігуранти привласнили бюджетні кошти.
Крім того, генератори виявилися неготовими до використання за призначенням: для їх запуску потрібно мастило, яке не закупили відповідно до укладених договорів.
Наразі фігурантам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Триває розслідування для притягнення всіх винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- У Києві викрили схему привласнення бюджетних коштів під час закупівель комп’ютерної техніки для Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Сума одного з контрактів становила 999 999 грн.
59,7% громадян Польщі виступають проти вступу України до Європейського Союзу. Водночас підтримують євроінтеграцію України трохи більше третини опитаних.
У Національному природному парку “Голосіївський” звернулися до відвідувачів із закликом не торкатися невідомих рослин під час перебування на природних територіях.
В Одеській області чоловік з гвинтівки вистрелив у підлітків, внаслідок чого поранення зазнала 15-річна дівчина.
В Кривому Розі знову зросла кількість жертв російської ракетної атаки по місту 23 червня.
Ірак може розглянути вихід з ОПЕК, якщо не отримає суттєвого збільшення квоти на видобуток нафти, поінформували обізнані джерела.