ВР планує підвищити військовий збір до 5%, але заднім числом: як це вплине на українців

Джерело: Ярослав Железняк у Телеграмі

Верховна Рада України може підвищити військовий збір з 1,5% до 5% вже цього місяця. Очікується, що закон набуде чинності «заднім числом», із 1 жовтня. Про це повідомив Ярослав Железняк, народний депутат та перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань податкової політики.

За словами Железняка, під час обговорення змін у робочій групі головну увагу приділили даті набрання чинності нововведень. Орієнтовно закон буде прийнято після 15 жовтня, але фактично почне діяти з 1 жовтня.

Крім підвищення ставки військового збору, голова комітету, Данило Гетманцев, запропонував інші зміни. Зокрема, планується впровадити помісячну звітність по податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з 2025 року, а також відкласти деякі норми:

  • Доходи, що підлягають річному декларуванню, обкладатимуться військовим збором 1,5% до кінця 2024 року. З 2025 року ставка збільшиться до 5%.
  • Для платників єдиного податку 3 групи підвищення податку набуде чинності з першого кварталу після ухвалення закону.
  • Операції з нерухомістю будуть оподатковуватися з моменту набрання чинності законом.
  • Заробітну плату за жовтень доведеться перерахувати за новою ставкою, хоча аванс, виплачений до набрання чинності, не підлягає перерахунку.
  • Військовий збір не застосовуватиметься до фізичних осіб-підприємців (ФОП), які звільнені від сплати єдиного податку, зокрема тих, що працюють на прифронтових та деокупованих територіях.

Железняк також зазначив, що серед нових джерел доходів до бюджету буде додана рента на видобуток щебеню. Крім того, пільга по ПДФО для іноземної допомоги біженцям буде продовжена.

Як це вплине на пересічних українців

Пояснюючи вплив підвищення військового збору на зарплати, Железняк наголосив, що з 14-15 жовтня працівники отримають аванс із відрахуванням 1,5% військового збору, оскільки закон на той момент ще не набуде чинності.

Однак після набрання чинності, за той же жовтень військовий збір становитиме вже 5%, що вплине і на аванс. У такому випадку, роботодавці матимуть утримати різницю під час виплати основної частини зарплати.

Зазначимо, що завтра, 4 жовтня, Комітет Верховної Ради з питань податкової політики розгляне фінальну версію законопроєкту №11416-д про підвищення податків.

Швейцарія планує виділити 1,76 мільярда доларів (на проєкти відновлення в Україні протягом наступних чотирьох років. Фелікс Бауманн, посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова додав, що зазначена сума буде розподілена на кілька напрямків.

Вихід українських підрозділів з Вугледара був обумовлений необхідністю мінімізувати втрати в умовах складної ситуації на фронті. Як повідомив пресофіцер 72-ї окремої механізованої бригади ЗСУ імені Чорних Запорожців Арсеній Приліпка, евакуація поранених військовослужбовців була надзвичайно ускладнена через тиск ворога з флангів. Своєю чергою це впливало на логістику та загальну ситуацію в районі бойових дій.

Кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства в Україні зросла майже на 80% порівняно з минулим роком, зокрема зареєстровано 8185 кримінальних правопорушень. Постраждали понад 5000 осіб, переважно жінки та діти.

Верховна Рада України може підвищити військовий збір з 1,5% до 5% вже цього місяця. Очікується, що закон набуде чинності «заднім числом», із 1 жовтня. Про це повідомив Ярослав Железняк, народний депутат та перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань податкової політики.

Вище військове керівництво не давало наказу про вихід з Вугледару (Донеччина), стверджує аеророзвідник 72 ОМБр Микола Ворошнов. Він наголосив, що втримати місто було неможливим, оскільки ЗС РФ здійснювали тиск на Вугледар з трьох напрямків. Про це ж говорили напередодні аналітики проєкту DeepState.