ВРУ ухвалила закон про статус англійської мови в Україні

Джерело: нардеп Ярослав Железняк у Telegram

4 червня Верховна Рада ухвалила закон про застосування англійської мови в Україні (законопроєкт 9432) більшістю голосів. Цей закон встановлює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

Законопроєктом визначають категорії посад, де знання англійської є обов’язковим.

Згідно з новим законом, знання англійської мови обов’язкове для осіб, які претендують на такі посади:

  • державна служба категорії “А”;
  • державна служба категорій “Б” і “В”, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів;
  • голови місцевих державних адміністрацій, їхні перші заступники та заступники;
  • військовослужбовці офіцерського, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
  • поліцейські середнього і вищого складу Національної поліції України, посадовці начальницького складу інших правоохоронних органів, посадовці начальницького складу служби цивільного захисту, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
  • прокурори;
  • посадовці податкових та митних органів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
  • керівники, члени виконавчого органу, члени наглядової ради (ради директорів) та інші посадові особи державних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більш як 50% акцій (часток) належать державі;
  •  керівники державних наукових установ;
  • керівники закладів вищої освіти;
  • посадовці у сфері освіти і науки, перелік яких визначається Кабміном.

Вимога щодо володіння англійською або іншою іноземною мовою може бути встановлена суб’єктом призначення для осіб, які претендують на зайняття посад в органах місцевого самоврядування (крім виборних посад), якщо їхні основні посадові обов’язки передбачають виконання функцій з міжнародного співробітництва.

Фінансування вивчення англійської мови громадянами України здійснюватиметься коштом державного, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

Варто зазначити, що закон буде вводитися поступово – після скасування або припинення воєнного стану для окремих категорій осіб. Фінальний текст закону поки що не опубліковано.

Довідка. У листопаді минулого року Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект, що стосується використання англійської мови в Україні (реєстраційний номер 9432), який представив президент. За цей законопроект проголосували 278 народних депутатів.

Командир 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук обурився через те, що ТЦК та СП разом з політичною владою ігнорують мобілізацію в деяких місцях. Він запитав, чому елітні райони міст оминають мобілізаційні заходи на відміну від, наприклад, спальних. 

У КМДА закликали не залишати домашніх улюбленців всередині автомобілю під час спеки. У салоні авто під палючим сонцем температура може зрости до +50°C та вище, що є смертельною небезпекою для “пухнастих”. 

Українська журналістка Тетяна Трощинська розкритикувала вчителів у школах і вихователів у дитсадках, які спілкуються російською з дітьми. На її думку, у такий спосіб педагоги створюють уяву у дітей, що російська це мова відпочинку від навчання. 

Завтра, 2 липня, в різних регіонах України очікують температурну різницю. У більшості областей, зокрема на півдні, сході та в центрі країни, максимальна температура повітря досягатиме +32…+37 градусів Цельсія.

Нещодавно 15-річна жителька Чернігівської області Наталія Д. вдруге стала мамою. Першу дитину школярка народила, навчаючись у сьомому класі.