Все більше країн Латинської Америки, Африки та Азії підтримують українську Формулу миру

Джерело: Ігор Жовква в Facebook

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква повідомив, що все більше країн Латинської Америки, Африки та Азії долучаються до реалізації Формули миру та інших міжнародних ініціатив України.

“Сьогодні як key-note спікер виступив на конференції Crimea Global: Understanding Ukraine through the South, організованій за підтримки Офісу Кримської Платформи. Захід обʼєднав десятки провідних експертів країн Глобального Півдня – дуже вчасна та стратегічно важлива подія”, – зазначив Жовква. 

Він розповів, що на конференції обговорили бачення Україною справедливого миру, “настання якого може забезпечити лише Формула Миру, запропонована Президентом України”. 

Заступник керівника ОП наголосив, що “лише українська Формула має бути основою для будь-яких мирних ініціатив, адже війна триває проти України і на нашій території”.

“Вже зараз ми бачимо, що все більше країн Глобального Півдня розуміють, що наслідки війни проти України не закінчуються в Україні – вони є глобальними. Продовольча, ядерна, екологічна безпека – це ті пункти Формули, від реалізації яких безпосередньо залежить і життя країн Глобального Півдня”, – написав Жовква.

Він розповів про співлідерство Гватемали у пункті 5 Формули щодо відновлення територіальної цілісності України в межах кордонів 1991 року та зазначив, що це “безумовно значущий приклад для інших країн регіону”.

“Внесок Глобального Півдня у процес досягнення миру має надалі зростати. Адже Формула Миру це не лише про Україну, але й ефективний алгоритм для запобігання агресії будь-де в світі. Кожній країні час визначити, на чий вона стороні – агресії та тероризму росії чи цивілізованого світу та справедливого миру”, – наголосив Жовква.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.