Україна закликала Португалію сприяти у просуванні «Формули миру» на міжнародній арені

Зображення: Офіс президента

Джерело: Офіс президента

В Офісі президента України закликали Португалію сприяти у просуванні “Формули миру” на міжнародній арені, зокрема шляхом залучення країн Глобального Півдня.

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква провів зустріч із делегацією на чолі з державним секретарем Міністерства оборони Португалії Карлосом Піресом під час його візиту в Україну.

Ігор Жовква подякував Португалії за рішуче засудження військової агресії РФ та надану допомогу в оборонній, фінансовій і гуманітарній сферах.

Своєю чергою, Карлос Пірес високо оцінив ініціативу Офісу президента щодо проведення Форуму оборонних індустрій у Києві. За його словами, такий формат є поштовхом до майбутньої плідної та взаємовигідної співпраці між українськими й зарубіжними компаніями шляхом налагодження спільного виробництва озброєння, ремонту техніки та розвитку оборонних технологій.

Ігор Жовква подякував Португалії за приєднання до танкової коаліції, а також за підтримку створення авіаційної коаліції.

Окремо сторони обговорили участь Португальської Республіки в імплементації окремих пунктів “Формули миру”.

Відтак, заступник керівника Офісу президента закликав Португалію сприяти у просуванні Формули миру на міжнародній арені, зокрема шляхом залучення країн Глобального Півдня.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.