Вступ Швеції до НАТО розглядатимуть не раніше осені – Ердоган

Джерело: SkyNews

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що законопроєкт про ратифікацію вступу Швеції до НАТО не буде внесено до парламенту до осені.

Брифінг глави Туреччини відбувся через кілька днів після того, як він погодився, що Швеції варто дозволити приєднатися до НАТО.

Одначе, сьогодні він пояснив журналістам, що законопроєкт про ратифікацію приєднання Стокгольма до Альянсу не буде подано до турецького парламенту до його відкриття восени.

Ердоган також очікує, що Швеція вживе рішучих заходів проти тероризму в межах угоди між Анкарою та Стокгольмом до ратифікації заявки.

Спочатку Туреччина заперечувала проти заявки Швеції на вступ до НАТО, оскільки Стокгольм був занадто м’яким стосовно курдських бойовиків та інших груп, які Анкара вважає загрозами безпеці.

Раніше Ердоган закликав Брюссель розчистити шлях Туреччини до членства в ЄС, перш ніж схвалити вступ Швеції в НАТО.

Разом з тим, додав Ердоган, він використає саміт, щоб “повторити заклик до союзників, які вводять санкції та обмеження проти Туреччини, відмовитися від цієї помилки”.

Ми віримо, що якнайшвидше завершення війни справедливим і тривалим миром ще більше сприятиме процесу членства України в НАТО, – продовжив він.

9 липня, під час двосторонньої розмови з президентом США Джо Байденом, президент Туреччини закликав країни-члени ЄС надіслати “чітке та рішуче повідомлення” на підтримку приєднання Анкари до блоку з 27 членів.

СБУ та БЕБ викрили очільника оборонного заводу, який розкрадав бюджетні кошти на закупівлі комплектуючих для бойових літаків ЗСУ.

Вранці 8 грудня війська РФ завдали ракетного удару по Дніпропетровській області.

Протягом доби російські армійці обстріляли 20 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого пошкоджено житлові будинки та господарчі споруди.

Уламки збитих над Київщиною російських ракет пошкодили декілька приватних будинків.

Станом на ранок 8 грудня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні два носії крилатих ракет “Калібр”.