Вступна кампапія 2024: які документи необхідні, аби потрапити до аспірантури

Джерело: Український центр оцінювання якості освіти
В Україні усім студентам, котрі виявили бажання продовжити навчання в аспірантурі, необхідно буде скласти ЄВІ – єдиний вступний іспит. Це правило стосується як тих, хто навчається на бюджеті, так і тих, хто підписував контракт.
Хоча основний період подачі документів вже завершився, проте наразі ще відкрито можливість до подачі заявок із 17 по 21 червня.
Заклади вищої освіти не матимуть жодного відношення до проведення ЄВІ чи його результатів. Усім цим займатиметься безпосередньо Український центр оцінювання якості освіти.
Терміни основної сесії ЄВІ
Основна сесія ЄВІ припадає на період з 24 червня по 15 липня, а додаткова – з 31 липня до 14 серпня. До 20 липня можна буде дізнатися результати екзаменування за шкалою від 100 до 200 балів на інформаційних сторінках учасників основної сесії. Утім, для вступу в аспірантуру підійдуть також результати тестування 2023 року.
Сам екзамен складається із двох частин: тестування з іноземної мови (тут ви маєте широкий вибір варіантів – англійська, французька, німецька, або іспанська), а також тест загальних навчальних компетентностей. На все це виділяється 120 хвилин часу.
Який прохідний бал до аспірантури ?
Міністерство освіти і науки України у 2024 році визначило пороговим балом для вступу до аспірантури не менше, ніж 150. Якщо ж майбутній аспірант хоче скористатися правом подати результати тестування 2023 року, то йому необхідно набрати не менше 130 балів з англійської мови (16 тестових балів), а блок ТЗНК повинен складати близько 17. Рівень володіння англійською рекомендується не нижче В2.
Перелік документів
· анкета-заява;
· документ, що посвідчує особу;
· облікова картка платника податків;
· фотокартка для документів;
довідка, видана за місцем навчання, щодо планового завершення навчання та отримання диплома в рік вступу;
· документ про здобутий ступінь вищої освіти (освітньо-кваліфікаційний рівень);
· медичний висновок за формою первинної облікової документації 086-3/о (у разі потреби створення особливих (спеціальних) умов для проходження ЄВІ.
- NASA випадково транслювала медичне тренування для астронавтів, яке імітувало лихо на судні. Астронавти тренувалися лікувати декомпресійну хворобу на Міжнародній космічній станції (МКС).
Глава Росії Володимир Путін заявив, що готовий розглянути пропозицію України щодо припинення ударів по цивільній інфраструктурі. За його словами, це питання потребує “ретельного аналізу і, можливо, двостороннього обговорення”.
Європейська програма військової допомоги в Україні передбачає нарощування вкладень у місцеве виробництво озброєнь. Це вигідніше, кажуть європейські та українські посадовці, аніж постачати західну зброю Києву.
19 квітня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по місцю, з якого здійснювався запуск ударних БпЛА росіян у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області. Інформацію про чергові втрати РФ офіційно підтвердили у Генштабі.
24 квітня на Майдані Незалежності родичі важкопоранених військовополонених, які вижили після теракту в Оленівці, розпочнуть безстрокове голодування. Це — вимушений крок, на який вони йдуть після майже трьох років очікування і мовчання з боку влади. Організатори акції Анастасія Гондюл і Ганна Лобова.
Науковці з Оксфордського університету знайшли нові докази, які можуть змінити наше розуміння формування Землі та походження води на ній. Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Icarus, рання Земля могла містити більше водню, ніж вважалося раніше, — і це кидає виклик усталеній гіпотезі про “суху” планету, яка зволожилась завдяки астероїдним ударам.