Всупереч ризику війни європейські трейдери зберігають газ в Україні, – Reuters

Джерело: Reuters

Європейські газові трейдери почали зберігати природний газ в Україні, щоб скористатися нижчими цінами та наявними потужностями, попри ризики, пов’язані з війною Росії в Україні.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Європейський Союз (ЄС) прагнув отримати великі обсяги зберігання газу, щоб компенсувати скорочення російського постачання, особливо під час пікового попиту в зимові місяці.

Очікується, що блок досягне мети заповнити свої сховища на 90% до 1 листопада.

Трейдери кажуть, що є комерційна логіка зберігання в Україні, окрім території ЄС, щоб скористатися нижчими цінами.

Чеська група EPH заявила Reuters, що рішення використовувати українські сховища також є ознакою довіри до країни.

“EP Commodities транспортує природний газ в Україну та використовує українські газосховища. Ми віримо в надійність систем транспортування та зберігання газу України, які зарекомендували себе навіть у такій надзвичайно складній обстановці воєнного часу”, — сказав Мирослав Гасько, голова правління EP Commodities EPH.

Обсяги він не повідомив.

За даними платформи прозорості GIE, 7 серпня сховища газу в країнах ЄС були заповнені на 87%.

“Ми бачимо позитивну динаміку щодо закачування газу іноземними трейдерами в наші (сховища)”, – заявили в АТ “Укртрансгаз”.

Минулого місяця аналітичний центр Bruegel заявив, що Україна може збільшити сховища Європи приблизно на 10%.

“Використання додаткової потужності в 100 ТВт-год, доступної в Україні, забезпечить гарний поштовх зимовій перспективі Європи та довгоочікуване підвищення доходу України”, — зазначили в аналітичному центрі.

Сьогодні, 24 грудня, в окупованому Бердянську вибухнула автівка. Ймовірно, вона належала голові окупаційної ради міста Василю Нечету.

У вівторок, 24 грудня, російські війська скинули вибухівку з дрона на мирних жителів у Херсонській області. Внаслідок нападу двоє цивільних зазнали поранень.

Українська колядка “Сумний святий вечір” є особливим явищем народної творчості, що виникло у важкі повоєнні роки. Її створення припадає на період після Другої світової війни, коли український народ зазнавав страждань і бореться за свою свободу, яку радянський режим хотів знищити. Колядка є свідченням тих часів, коли святкування Різдва відбувалося на тлі боротьби УПА проти радянської влади, репресій та економічних труднощів.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.