ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg
Джерело: Bloomberg.
В Європейському Союзі мають намір зробити чинні антикризові заходи зі спільних закупівель газу довгостроковим рішенням. Ідею розглядають після відмови від російського імпорту.
У документі передбачено, що заходи можуть охоплювати інші енергетичні товари або послуги. Зокрема йдеться про уловлення та зберігання вуглецю:
- відокремлення вуглецю від промислових та енергетичних джерел;
- транспортування вуглецю до місця зберігання та довгострокову ізоляцію його від атмосфери.
Участь в ініціативі буде добровільною. Винятком стане лише чергова енергетична криза, коли ЄС може піти на формування спільного попиту.
За словами віцепрезидента Комісії Мароша Шефчовича, платформа може надати можливість купувати водень та слугувати зразком для закупівлі критично важливої сировини, необхідної для чистих технологій.
Пропозицію включать до пакета про водень та декарбонізацію. Документ нині обговорюється країнами-членами та Європейським парламентом.
- Австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.
Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.