«Втекти» від депресії: як кількість пройдених кроків впливає на психічне здоров’я
Джерело: Medical Xpress
Іспанське дослідження, опубліковане в журналі JAMA Network Open, засвідчило, що збільшення кількості пройдених кроків на день зменшують шанси розвитку депресії.
Дослідники на чолі з Естелою Хіменес-Лопес з Університету Кастилії-Ла-Манчі зазначають, що вже існують переконливі докази того, що фізичні вправи будь-якого виду є природним антидепресантом, однак вони вирішили перевірити, як це стосується ходьби.
Вчені проаналізували дані 33 досліджень, в яких брали участь понад 96 000 дорослих з усього світу. У дослідженнях брали участь люди, які використовували фітнес-трекери для підрахунку щоденних кроків.
Дослідники виявили, що, порівняно з базовим показником у 5 000 кроків на день, у людей, які робили навіть на 1000 кроків більше, ймовірність розвитку депресії знизилася на 9%.
Зі збільшенням ж кількості пройдених кроків швидко зростали й переваги: ті, хто проходив 7 000 кроків на день, мали на 31% менше шансів захворіти на депресію.
Кількість кроків, що перевищувала 7500 кроків на день, була пов’язана зі зниженням поширеності депресії на 43%.
Ці тенденції прослідковувались у всіх вікових групах, та як у жінок, так і в чоловіків.
Однак, досягнувши показника у 10 000 кроків на день і більше, переваги для психічного здоров’я починають нівелюватися.
“Збільшення кількості кроків [понад 10 000/день] може не бути пов’язане зі значним зменшенням депресивних симптомів”, – пишуть дослідники.
Нові дані додають ходьбу до багатьох інших форм фізичної активності як способів боротьби з депресією.
- Результати дослідження засвідчили, що вітамін D сприяє зменшенню вираженості симптомів сезонного афективного розладу.
- Дослідження, опубліковане в журналі Nature Human Behaviour, свідчить, що неодружені люди мають вищий ризик розвитку депресивних симптомів, порівняно з тими, хто перебуває у шлюбі.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.