Втрати росіян: за добу ліквідовано ще 1060 окупантів
Джерело: Генштаб ЗСУ
В Україні триває 936-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 634 тисячі осіб.
За повідомленням Генштабу, станом на 16 вересня 2024 року, орієнтовні втрати російських окупаційних військ в Україні становлять:
- особового складу ‒ близько 634860 (+1060),
- танків ‒ 8683 (+3) од,
- бойових броньованих машин ‒ 17071 (+8) од,
- артилерійських систем – 18123 (+14) од,
- РСЗВ – 1187 (+1) од,
- засоби ППО ‒ 947 (+0) од,
- літаків – 369 (+0) од,
- гелікоптерів – 328 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 15263 (+29),
- крилаті ракети ‒ 2592 (+0),
- кораблі /катери ‒ 28 (+0) од,
- підводні човни – 1 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 24712 (+28) од,
- спеціальна техніка ‒ 3090 (+6).
Минулої доби відбулося 137 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курахівському напрямках.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що зустрінеться з президентом США Джо Байденом “цього місяця”, щоб представити йому свій “план перемоги” щодо того, як завершити війну.
- Українські війська 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області. Зокрема ЗСУ вдалося просунутися у полях на південь від Тьоткіно і на північ від Суджі та захопити кілька сіл.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.