Втрати росіян: за добу ліквідовано ще понад 500 загарбників
Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України
В Україні триває 512-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей період часу воїнами ЗСУ знищено понад 240 тисяч російських окупантів.
Згідно з даними, від початку широкомасштабного вторгнення в Україну – з 24 лютого 2022 року по 20 липня 2023 року – російські окупаційні війська зазнали таких втрат (дані орієнтовні):
- особового складу ‒ близько 240 010 (+530 за добу)
- танків ‒ 4 129 (+6 за добу)
- бойових броньованих машин ‒ 8 065 (+9 за добу)
- артилерійських систем – 4 592 (+19 за добу)
- РСЗВ – 692 (+3 за добу)
- засоби ППО ‒ 433 (+3 за добу)
- літаків t – 315
- гелікоптерів – 310
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3 918 (+33 за добу)
- крилаті ракети ‒ 1 293 (+14 за добу)
- кораблі/катери ‒ 18
- автомобільної техніки та автоцистерн – 7 134 (+29 за добу)
- спеціальна техніка ‒ 685 (+2 за добу)
Авіація сил оборони за минулу добу завдала 7 ударів по районах зосередження особового складу. Також, нашими захисниками було знищено 2 розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 4 райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника, склад боєприпасів, 11 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 2 засоби протиповітряної оборони та станцію РЕБ ворога.
- 19 липня США оголосили про додаткову військову допомогу Україні на загальну суму близько 1,3 мільярда доларів, включаючи засоби протиповітряної оборони та боєприпаси.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.