Втрати ворога: минулої доби ліквідовано приблизно 1 150 російських окупантів
Джерело: Генеральний штаб ЗСУ
В Україні триває 893-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 582 тисяч осіб.
За даними Генштабу, станом на 4 серпня 2024 року, орієнтовні втрати російських окупаційних військ в Україні становлять:
- особового складу ‒ близько 582 910 (+1 150 за добу)
- танків ‒ 8 411 (+5 за добу)
- бойових броньованих машин ‒ 16 255 (+17 за добу)
- артилерійських систем – 16 276 (+59 за добу)
- РСЗВ – 1 138 (+3 за добу)
- засоби ППО ‒ 911 (+3 за добу)
- літаків – 363
- гелікоптерів – 326
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 13 103 (+41 за добу)
- крилаті ракети ‒ 2 412 (+2 за добу)
- кораблі/катери ‒ 28
- підводні човни – 1
- автомобільної техніки та автоцистерн – 22 006 (+80 за добу)
- спеціальна техніка ‒ 2 734 (+11 за добу)
Минулої доби ворог завдав по території України три удари шістьма ракетами, та 49 авіаударів, скинувши 62 КАБи. Крім цього, залучив для ураження 542 дрони-камікадзе та здійснив понад 3500 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.
- Станом на ранок 4 серпня в Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні два носії крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 20 ракет.
- Вночі 4 серпня армія РФ атакувала Україну п’ятьма ударними БпЛА та кількома ракетами. Усі безпілотники вдалось збити.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.