Втрати ворога: протягом доби ліквідовано 850 окупантів
Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України
В Україні триває 637-ма доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час знищено більш як 320 тисяч російських загарбників.
За даними Генштабу, станом на 22 листопада 2023 року, орієнтовні втрати військ РФ на фронті в Україні становлять:
- особового складу ‒ близько 320 670 (+850 за добу)
- танків ‒ 5 446 (+7 за добу)
- бойових броньованих машин ‒ 10 188 (+14 за добу)
- артилерійських систем – 7 769 (+17 за добу)
- РСЗВ – 899
- засоби ППО ‒ 589 (+1 за добу)
- літаків – 323
- гелікоптерів – 324
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 5 784 (+13 за добу)
- крилаті ракети ‒ 1 564
- кораблі/катери ‒ 22
- підводні човни – 1
- автомобільної техніки та автоцистерн – 10 159 (+25 за добу)
- спеціальна техніка ‒ 1 105 (+7 за добу)
Протягом доби авіація Сил оборони завдала удару по пункту управління, 6 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 2 – по зенітно-ракетних комплексах противника.
Підрозділи ракетних військ уразили пункт управління, 3 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, а також 2 склади боєприпасів противника.
- Вночі 22 листопада війська РФ вчергове атакували Україну безпілотниками. Всі вони були знищені силами ППО.
- 21 листопада Сили ППО збили над Чорним морем іранський безпілотник Mohajer-6, який ворог спрямував на Одещину.
- Командир групи аеророзвідки “Птахи Мадяра” Роберт Бровді на псевдо “Мадяр” заявив про відплату росіянам за удар по 128-й окремій гірсько-штурмовій бригаді на Запоріжжі.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.