Втрати ворога: за добу ліквідовано 490 російських армійців
Джерело: Генштаб ЗСУ
В Україні триває 523-тя доба від початку повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники ліквідували понад 246 тисяч російських загарбників.
Згідно з даними, за час широкомасштабної війни проти України – з 24 лютого 2022 року по 31 липня 2023 року – російські окупаційні війська зазнали таких втрат (дані орієнтовні):
- особового складу ‒ близько 246190 (+490),
- танків ‒ 4211 (+6) од,
- бойових броньованих машин ‒ 8188 (+10) од,
- артилерійських систем – 4816 (+21) од,
- РСЗВ – 699 (+1) од,
- засоби ППО ‒ 460 (+1) од,
- літаків – 315 (+0) од,
- гелікоптерів – 311 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 4017 (+6),
- крилаті ракети ‒ 1347 (+0),
- кораблі /катери ‒ 18 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 7292 (+17) од,
- спеціальна техніка ‒ 715 (+4)
Також авіація сил оборони за минулу добу завдала 7 ударів по районах зосередження особового складу противника. Також, нашими захисниками було знищено 4 ударних БпЛА противника типу “Шахед-136” та 4 розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили зенітно-ракетний комплекс противника, 8 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 2 станції радіоелектронної боротьби, а також 2 райони зосередження особового складу ворога.
- У ніч на 31 липня російські війська завдали ударів по Харкову. Інформації стосовно постраждалих наразі немає.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.