Втрати ворога: за добу ЗСУ ліквідували понад 1200 окупантів

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України

В Україні триває 651-ша доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили понад 335 тисяч російських військових.

За даними Генштабу, станом на 6 грудня 2023 року, орієнтовні втрати військ РФ у війні в Україні становлять:

  • особового складу ‒ близько 335 110 (+1 270 за добу)
  • танків ‒ 5 600 (+13 за добу)
  • бойових броньованих машин ‒ 10 456 (+40 за добу)
  • артилерійських систем – 8 024 (+37 за добу)
  • РСЗВ – 919 (+6 за добу)
  • засоби ППО ‒ 605
  • літаків – 324 (+1 за добу)
  • гелікоптерів – 324
  • БпЛА оперативно-тактичного рівня – 6 083 (+51 за добу)
  • крилаті ракети ‒ 1 570
  • кораблі/катери ‒ 22
  • підводні човни – 1
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 10 532 (+49 за добу)
  • спеціальна техніка ‒ 1 153 (+5 за добу)

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 15 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 4 по пунктах управління та 3 по зенітно-ракетних комплексах противника. Також Силами та засобами протиповітряної оборони України було знищено російський бомбардувальник Су-24М.

Підрозділами ракетних військ нанесено ураження по 6 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 1 пункту управління, 1 складу боєприпасів, 2 станціях РЕБ та 11 артилерійських засобах противника.

  • Вночі 6 грудня російські окупанти атакували Україну 48 ударними безпілотниками типу “Shahed”. З них 41 було збито силами протиповітряної оборони.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.