Вуличне освітлення у Києві перевели в режим регульованої економії

Джерело: КМДА

У Києві система зовнішнього освітлення працює з урахуванням режиму енергозбереження. Втім, вуличне освітлення не вимикається повністю: на окремих ділянках його інтенсивність зменшено до 30%.

Як зауважили у КП “Київміськсвітло”, враховуючи, що освітлення вулиць є важливим для безпеки як пішоходів, так і водіїв, навіть у періоди підвищеного навантаження на енергосистему фахівці забезпечують його роботу в режимі регульованої економії.

Робота ліхтарів визначається графіком режиму освітлення. А також типом встановлених ламп, що дозволяє максимально раціонально використовувати електроенергію.

Світлодіодні світильники (LED) працюють у динамічному режимі з плавним регулюванням яскравості. Нині зовнішнє освітлення працює на рівні 30% до початку комендантської години, після чого інтенсивність світла знижується до 20%.

Водночас під час стабілізаційних відключень, які діють у місті, частина мереж зовнішнього освітлення може тимчасово вимикатися разом з іншими споживачами. Це пов’язано з тим, що освітлення живиться від єдиного оператора електропостачання – ДТЕК, тому підпадає під графіки відключень на відповідних лініях.

У повідомленні наголосили, що система вуличного освітлення займає дуже малу частку (менш як 1%) загального енергоспоживання столиці. Водночас фахівці продовжують працювати над оптимізацією режимів освітлення, аби забезпечити баланс між енергозбереженням і збереженням необхідного рівня безпеки на вулицях Києва.

Раніше повідомляли, що через масштабні пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок російських обстрілів уряд ухвалив низку рішень, спрямованих на стабілізацію енергосистеми та збільшення доступних обсягів електроенергії для населення.

Так, за словами прем’єр-міністерки Юлії Свириденко, обласним військовим адміністраціям доручили переглянути фактичні списки обʼєктів критичної інфраструктури протягом двох днів.

З переліків мають бути виключені споживачі, котрі не мають критичного значення для функціонування регіонів в сьогоднішніх умовах енергозабезпечення.

Водночас відключення не стосуватимуться лікарень, шкіл, обʼєктів життєзабезпечення та підприємств оборонно-промислового комплексу.

Доручили ОВА, органам місцевого самоврядування і відповідним комунальним підприємствам скоротити споживання електроенергії. Додаткове освітлення будівель і вулиць, парків, декоративні гірлянди, вулична реклама у центрах міст не є пріоритетними у час складної ситуації в енергетиці, – зазначила Свириденко.

Тоді як в​улиці та автомобільні дороги з підвищеною аварійністю повинні залишатися освітленими навіть в умовах економії електричної енергії. Їхній перелік мають визначити МВС спільно з Національною поліцією.

Глава уряду наголосила, що заходи з економії не застосовуються до електричної енергії, яка виробляється на власних енергогенеруючих установках споживачів для власних потреб.

Нещодавно Свириденко анонсувала нові рішення уряду для направлення електроенергії для побутових споживачів.

Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.

Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.

Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.

Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.

Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.