Вважалось, що так вміє лише людина: вчені виявили у ворон невідому раніше навичку
Джерело: ScienceAlert
Нове дослідження показало, що ворони мають “геометричну інтуїцію”, подібну до людської. Птахи можуть виявити “зайвого” в наборі геометричних фігур.
Ворони є першими не людьми, які продемонстрували ці здібності. Це свідчить про те, що розпізнавання регулярності геометричних форм може бути глибоко вкоріненим в еволюції і може бути більш поширеним у тваринному світі, ніж люди уявляли.
“Ми, люди, на основі нашого унікального формального і символічного розуміння, виводимо геометрію на зовсім інший рівень; але сама основа її, з візуальної точки зору, здається, сягає корінням в еволюцію”, – розповів фізіолог тварин Андреас Нідер.
Нідер та його колеги з Тюбінгенського університету в Німеччині працювали з двома самцями Ворон чорних (Corvus corone) у віці 11 і 10 років для проведення експерименту.
Їх навчили виявляти одну фігуру, яка не збігалася з п’ятьма ідентичними двовимірними фігурами, що відображалися на екрані комп’ютера. Щоб продемонструвати, яку фігуру вони визначили як “порушника”, ворони дзьобали її на екрані.
Завдання поступово ускладнювали — випробування включали класичний квадрат, ромб, рівнобедрену трапецію і довільний неправильний чотирикутник.
Чим химернішими були чотирикутники, тим важче було воронам зрозуміти, який з них відрізняється від решти.
“Воронам, як і людям, було найважче виявити геометричну закономірність у ромбі. Це підкреслює схожість геометричних здібностей ворон і людей”, – сказав Нідер.
Здатність ворон розрізняти відмінні форми на основі їх геометричних відмінностей без будь-якого додаткового навчання дозволяє припустити, що, як і у людей, геометрична закономірність може відігравати важливу роль у взаємодії ворон зі світом.
“Птахи використовують [просторові закономірності], наприклад, для орієнтації та навігації у великому середовищі і таким чином мають перевагу у виживанні. Ця базова інтуїція ворон, їхня здатність розуміти геометричні властивості двовимірних форм, є прикладом того, як основні знання про величини і геометрію вкорінені в біологічній еволюції”, – вважає вчений.
- Вчені з Colossal Biosciences відродили вид вовка, який вимер понад 10 000 років тому – лютововка.
- Вчені успішно виростили людські зуби в лабораторії, що може прокласти шлях до нових методів лікування зубів у майбутньому.
- Команда астрофізиків повідомила про результати досліджень, які можуть стати “переломним моментом” у пошуку позаземного життя.
13 травня український гурт Ziferblat із піснею “Bird of Pray” пройшов до фіналу Євробачення-2025, котрий відбудеться вже 17 травня у Швейцарії.
“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.
Служба безпеки Швеції (SAPO) затримала підозрюваного у шпигунстві дипломата, котрий раніше працював у кількох посольствах за кордоном.
Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.
Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”