В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні

Наскільки пам’ять про минулу війну визначає війну теперішню та навіть геополітику — 4 травня у Сенсі на Хрещатику буде зустріч із істориком та політиком Володимиром В’ятровичем
Травень-2025 обіцяє бути особливо щедрим на розмови довкола Другої світової. Так зазвичай буває, коли дата – “кругла”, як цьогоріч, – 80 років завершення війни у Європі. Тим паче ця, здавалося б просто історична, дата залишається фактором сучасної геополітики і впливає на перебіг нинішньої війни.
Уже цієї неділі, 4 травня, історик Володимир В’ятрович у столичному книжковому просторі “Сенс” (вул. Хрещатик, 34) о 14:00 проведе зустріч на тему “Як перемогли “велику вітчизняну” в Україні”. Модераторка – Олена Цинтила.
“Поговоримо про подолання одного з основоположних міфів СССР – про “велику вітчизняну війну”, який з 1991 став важливим інструментом утримання колишніх республік СССР в орбіті російського впливу, – каже В’ятрович. – Пропаганда та інформаційні операції є невід’ємною частиною агресивної війни Росії. А наша задача – розвінчувати міфи ворога, які він так методично використовує в інформаційній війни проти України”.
В основі розмови, зокрема книга за редакцією Володимира В’ятровича “Війна і міф. Невідома Друга світова”, що вийшла у видавництві “КСД”.
Одразу після початку війни в 2014 році міф про “велику вітчизняну” в Росії почали використовувати для мобілізації населення на боротьбу проти України. Для нашої ж держави деконструкція цього міфу стала питанням національної безпеки. І його таки вдалося подолати, ба більше – сформувати українське бачення попередньої війни та моделі памʼяті про неї. Одним з ініціаторів цих процесів був власне історик Володимир Вʼятрович, який у 2014-2019-их роках очолював Український інститут національної пам’яті.
Організатори: Видавництво КСД, Книгарня “Сенс”
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.
Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.