Вибух у Шевченківському суді: Гуменюк два роки готувався до втечі

Джерело: Тетяна Сапьян в ефірі національного телемарафону “Єдині новини”

Радниця зі стратегічних комунікацій ДБР Тетяна Сапьян заявила, що обвинувачений у теракті 2015 року колишній боєць батальйону “Січ” Ігор Гуменюк, знаходячись під вартою, упродовж двох років готував вибухівку для того, щоб втекти.

За словами Сапьян, під час свого перебування у Київському СІЗО підозрюваний протягом двох років під виглядом ліків отримував невеликими порціями речовини, на основі яких йому вдалося виготовити вибухівку.

“Він кустарно зміг виготовити так званий “пояс шахіда” і кілька саморобних вибухових пристроїв. Слідство припускає, що він планував їх підірвати у приміщенні суду і втекти, використовуючи паніку. Але це йому не вдалося. Це призвело до інших трагічних наслідків (він позбувся життя)”, – пояснила вона.

Слідчі Державного бюро розслідувань оголосили підозру п’ятьом правоохоронцям, внаслідок чиєї службової недбалості, за даними слідства, загинув Гуменюк, який встиг поранити вибуховими пристроями кількох поліціянтів.

ДОВІДКОВО. 5 липня у приміщенні суду у Шевченківському районі Києва  зафіксували кілька вибухів. За даними ЗМІ, вибух влаштував Ігор Гуменюк, якого підозрюють у скоєнні теракту у 2015 році під Верховною Радою. Гуменюк підірвав у конвойному приміщенні три гранати, вихопив пістолет і взяв конвоїра в заручники.

Згадом стало відомо, що внаслідок вибуху підсудний загинув, а двоє спецпризначенців зазнали поранення.

За даними Офісу генпрокурора, попередньо встановлено, що обвинувачений, якого доставили в суд для участі у судовому засіданні, перебуваючи у вбиральні, вчинив спробу втечі з-під варти. При цьому він використав невстановлений вибуховий пристрій.

Уряд затвердив план боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями серед медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на засіданні 25 жовтня. 

Німецький збройовий концерн  Rheinmetall передав Збройним силам України 20 бойових машин піхоти Marder. Їх планували доставити наприкінці третього кварталу 2024 року (у вересні).

Представники ЛГБТК+ зазвичай називають людину, з якою вони у стосунках “партнером”. Зараз цей гендерно-нейтральний термін почали частіше використовувати й гетеросексуальні пари.

Президент України Володимир Зеленський вислухав доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. За підсумком зустрічі він розповів, що солдатів з КНДР застосують в боях найближчими днями.

Наразі в Рівненській області тривають перевірки у медико-соціальних експертних комісіях. Сім керівників звільнили.