Видання Variety розповіло про новий фільм Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки»
Джерело: Variety
Провідний американський розважальний тижневик Variety розповів про нову стрічку оскароносного українського режисера Мстислава Чернова.
Щоб зняти фільм “2000 метрів до Андріївки”, Чернов разом з українськими військовими відправився на завдання, в ході якого Сили оборони мали звільнити невелике окуповане Росією село Андріївка, що за десять кілометрів від Бахмута.
Чернов, який також є лауреатом Пулітцерівської премії, журналістом Associated Press, раніше здобув премію “Оскар” за фільм “20 днів у Маріуполі”.
“2000 метрів”, що стартував на фестивалі “Санденс” і нещодавно був показаний у Карлових Варах, є більш інтимним фільмом, який використовує кадри з камер на шоломах і розповідь від першої особи, щоб перенести глядача на поле бою, заглиблюючись при цьому в глибокий психологічний вплив війни на солдатів. Жорстока, сантиметр за сантиметром боротьба врешті-решт призводить до того, що командир взводу, на ім’я Федя, підіймає український прапор над Андріївкою”, – пише Variety.
Чернов поспілкувався з виданням про нову стрічку й розповів, що битва під Андріївкою не мала великого значення в широкому сенсі.
“Однак, гадаю, в цьому і полягає сила кіно. Коли ми збільшуємо масштаб чогось, саме тоді подія чи історія стає символічною. Ми дуже уважно подивилися на метри і сантиметри [які були завойовані] і на кожне людське життя, а не просто на цифри. Якби не було цього фільму, майже ніхто не знав би, що таке Андріївка, і не знав би імен тих, хто загинув у цьому крихітному лісі. Тому я думаю, що символічним є те, що він зосереджується на деталях, на окремих людях, які поставили на карту своє життя, щоб принести прапор в Андріївку, яка в той момент для України також була символом надії. Ми всі прокидалися щодня, вмикали телевізори, інстаграми, телеграм-канали і дивилися новини з надією, що завтра у списку звільнених сіл і міст з’явиться ще одне ім’я. Це була нація. Таким був народ. Кожна назва мала більше значення, ніж просто звільнене село. За кожною назвою стояла надія на те, що буде краще, що буде звільнено більше землі”.
Режисер вказує, що він і його команда намагалися максимально занурити глядачів у переживання солдатів. Для цього використовували кадри з камер на шоломах та інші засоби.
“Фільмування з натільних камер широко використовуються всіма військовими для аналізу поля бою. Коли ми приїхали до них в розпал операції зі звільнення Андріївки, у них вже був величезний архів матеріалів. Ми почали його переглядати і намагалися розгорнути історію у зворотному напрямку. Була також величезна кількість зйомок з дронів. Ми спробували поєднати всі медіа: класичні кадри, зняті мною, з наявними матеріалами. Потім Мішель Мізнер [редакторка фільму] зробила дивовижну роботу, щоб зібрати все це в структуру і дугу історії. Одна з битв, 600-метрова битва, включає сім камер, два поля бою, два дрони, дві камери в штабі і одну камеру, яка знімає медиків. Все це змонтовано в одну захопливу сцену, щоб глядачі могли відчути все”.
Чернов розповів, що кілька тижнів тому він вперше показав фільм українським глядачам, і всі військові, яких можна побачити у стрічці, прийшли. Не було тільки тих, хто загинув, але прийшли їхні сім’ї. Тому це був зворушливий момент для всіх, адже багато хто з них вперше побачив своїх друзів або коханих на екрані після того, як вони загинули.
“Федя прийшов подивитися фільм, а потім повернувся до свого взводу в Ізюмі. Що я зрозумів, так це те, що люди, які живуть у місті, яке вже одного разу було окуповане Росією, яке має історію масових поховань із сотнями людей, похованих у лісі, ці люди не думають про Дональда Трампа. Вони не думають про США. Вони не думають про Європу, про Еммануеля Макрона, Кіра Стармера чи когось іншого. Вони думають про бригаду, яка стоїть під Ізюмом. Вони думають про Федю та всіх його побратимів. І сподіваються, що вони не покинуть їх. Вони сподіваються, що вони залишаться там і росіяни не нападуть”, – вважає режисер.
- У кінотеатрах Великої Британії Picturehouse показуватимуть чотирихвилинний мультфільм Little Shrew (“Маленька землерийка”), який співачка та кінорежисерка Кейт Буш створила під враженням від війни в Україні.
- Автор легендарних кліпів для гуртів Nirvana, Metallica та Green Day Семюел Баєр відвідав Україну. Він працює над фільмом про те, як українці ведуть війну.
9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.
9 липня у Полтавській області пожежа знищила 130 гектарів ранніх зернових культур. Нині встановлюють причину займання.
Генеральна директорка соцмережі X Лінда Яккаріно повідомила, що залишає компанію, яку очолювала протягом двох років.
Бджолиний рій обліпив корпус літака та затримав виліт рейсу до Індії.
Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.