Видавав себе за монаха й освячував російські танки: колаборанта засудили до 10 років тюрми

Фото: СБУ

Джерело: СБУ

Колаборанта, який видавав себе за монаха й освячував російські танки, забезпечував окупантів житлом та їжею, засудили до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Під час окупації селища Андріївка в Бучанському районі він вдягнув рясу монаха та прийшов на позиції російських військ.

Там він запропонував росіянам свою допомогу у війні проти України. Спочатку він “розквартирував” у власному будинку підрозділ окупаційного угруповання РФ. А потім забезпечував загарбників продуктами харчування та “наводив” на помешкання односельців, які надалі розграбовували.

Крім того, колаборант освячував колони російської бронетехніки, які рухались у напрямку передової. При цьому насправді ніякого відношення до релігійного середовища фігурант не мав.

Зловмисник мав “привілеї” на вільне пересування територією громади та відвідування штабу окупантів.

Після звільнення району він залишився у селищі і сподівався уникнути покарання. Однак співробітники СБУ задокументували його злочинну діяльність і затримали у квітні 2022 року.

Суд визнав його винним за чч. 4, 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

З огляду на співпрацю зі слідством, йому призначили 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Станом на 16:00 в п‘ятницю, 21 червня, на фронті від початку доби відбулось 84 бойових зіткнення. Сили оборони зупиняють ворога та руйнують його плани. 

Творчість для багатьох військових стала порятунком, допомагала вивільнити емоції і відволіктись від реальності. Українські захисники і захисниці проявили себе зокрема як поети.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, за яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму. 

Сьогодні, 21 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби. Проте, з 13:00 їх вимушено посилять. Про це розповіли в пресслужбі “Укренерго”.