В’єтнам готовий підтримувати Україну у впровадженні довкіллєвих реформ

Зображення: Міндовкілля
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець домовився на зустрічі з надзвичайним і повноважним послом В’єтнаму в Україні та в Молдові Нгуєном Хоан Тханем про те, що В’єтнам підтримуватиме Україну у сфері впровадження довкіллєвих реформ.
Сторони обговорили реалізацію в Україні реформ управління відходами, лісової галузі, а також можливості співпраці наших країн у довкіллєвій сфері.
За словами Руслана Стрільця, Україна та В’єтнам мають багато спільних тем для обговорення, адже В’єтнам – країна, яка також має досвід війни та відбудови.
Як зауважив пан Нгуєн, довкілля В’єтнаму досі страждає від наслідків бойових дій. Країна пам’ятає та цінує допомогу України, тож безапеляційно підтримує нас у боротьбі з російським терором і вже готова спрямувати в Україну своїх спеціалістів.
На зустрічі також мовилося про реалізацію “формули миру” президента Володимира Зеленського, Довкіллєву декларацію, підрахунок збитків та можливості притягнення РФ до відповідальності.
Зокрема, про важливість цього треку не тільки для України, але й для всього світу й держав, які переживають військову агресію. Це перший такий досвід масштабного підрахунку екологічних збитків в історії людства, проте не виключено, що вони перевищать збитки інфраструктури.
“Дякуємо В’єтнаму за підтримку нашої держави. Разом у нас вийде зробити багато для того, щоб війни та їх наслідки залишилися у минулому”, – зазначив Руслан Стрілець.
- За даними Держекоінспекції, внаслідок останніх масованих ударів РФ по Харкову, Запоріжжю, Дніпру, Києву, Львову, Херсону у повітря потрапило майже 5 тисяч тонн діоксиду вуглецю.
- Республіка Корея готова допомогти Україні у відновленні пошкодженого внаслідок повномасштабної війни довкілля.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час виступу перед депутатами екологічного комітету Європарламенту наголосив, що збитки довкіллю України внаслідок повномасштабної війни РФ – безпрецедентні та глобальні.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.