Вихід Росії з зернової угоди, імовірно, посилить відсутність продовольчої безпеки в Африці – британська розвідка

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

На думку британських розвідників, вихід РФ з “Чорноморської зернової ініціативи” та наслідки російсько-української війни загалом майже напевно посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці принаймні на наступні два роки.

Фахівці зауважили, що 27 липня у російському Санкт-Петербурзі відбулась конференція Росії та Африки.

Розвідники наголосили, що на конференції були присутні очільники 17 африканських країн, тоді як на минулій такій конференції РФ відвідали 43 глави держав Африки.

Конференція відбулась через 10 днів після того, як Росія відмовилась продовжувати зернову угоду, завдяки якій з України до Африки експортували 30 000 000 тонн зерна, забезпечуючи необхідне харчування для держав, включаючи Ефіопію, Кенію, Сомалі та Судан.

Окрім прямого зриву поставок, блокада України Росією також спричиняє зростання цін на зерно.

“Наслідки війни в Україні майже напевно посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці принаймні на наступні два роки”, – резюмували у розвідці.

  • Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.

Внаслідок російської атаки по будівельному гіпермаркету “Епіцентр” в Харкові загинули чотири людини та ще 40 поранених.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України.