Вихід Росії з зернової угоди, імовірно, посилить відсутність продовольчої безпеки в Африці – британська розвідка

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

На думку британських розвідників, вихід РФ з “Чорноморської зернової ініціативи” та наслідки російсько-української війни загалом майже напевно посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці принаймні на наступні два роки.

Фахівці зауважили, що 27 липня у російському Санкт-Петербурзі відбулась конференція Росії та Африки.

Розвідники наголосили, що на конференції були присутні очільники 17 африканських країн, тоді як на минулій такій конференції РФ відвідали 43 глави держав Африки.

Конференція відбулась через 10 днів після того, як Росія відмовилась продовжувати зернову угоду, завдяки якій з України до Африки експортували 30 000 000 тонн зерна, забезпечуючи необхідне харчування для держав, включаючи Ефіопію, Кенію, Сомалі та Судан.

Окрім прямого зриву поставок, блокада України Росією також спричиняє зростання цін на зерно.

“Наслідки війни в Україні майже напевно посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці принаймні на наступні два роки”, – резюмували у розвідці.

  • Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.

Російська влада заявила про масовану атаку нібито українських безпілотників.

В Україні триває 885-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 573 тисячі осіб.

Проаналізувавши зміну завдання центрального угруповання військ РФ у Донецькій області, аналітики Інституту вивчення війни дійшли висновку, що росіяни намагаються тиснути на всьому фронті, щоб не дати Україні перехопити ініціативу на полі бою.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, російська армія, ймовірно, захопила Яснобродівку і Лозуватське Донецької області.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.