Вийшов трейлер документального фільму про Дмитра Коцюбайла «Да Вінчі»

Джерело:UFD Independent Films

В Україні вийде документальний фільм про загиблого захисника Дмитра Коцюбайла (позивний “Да Вінчі”). Фільм розповість про його шлях від участі в Революції Гідності до фронту, де він до останнього захищав Україну.

“За 9 років війни Дмитро став легендарним командиром, який в своїй сміливості і самовідданості слугував прикладом для багатьох побратимів. Фільм розповідає історію життя великого воїна, показує еволюцію його становлення як патріота і воїна. Стрічка дає відповіді на питання, що вплинуло на формування “Да Вінчі”, та як юнакові вдалося створити один із найефективніших підрозділів на фронті”, – йдеться в описі відео.

 

У стрічці використали архівні записи, інтерв’ю з рідними, побратимами та колишнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

Допрем’єрний показ відбувся на Bouquet Kyiv Fest, а прем’єра на великих екранах розпочнеться 19 вересня.

Нагадаємо, 7 березня 2023 року стало відомо, що під Бахмутом внаслідок поранення загинув командир батальйону “Вовки Да Вінчі” Дмитро Коцюбайло з позивним “Да Вінчі”. Він почав боронити Україну ще з 2014 року.

Дмитро Коцюбайло почав військову службу у віці 18 років і з того часу захищав нашу державу. У 2014 році він зазнав серйозного поранення в боях у Пісках Донецької області, але після одужання повернувся на фронт. 17 березня 2016 року Коцюбайла призначили командиром 1-ї окремої штурмової роти в складі відомих “Вовків Да Вінчі”.

За часи повномасштабного вторгнення Коцюбайло перебував у найгарячіших точках разом зі своїми побратимами.

За словами друга Коцюбайла, заступника Дмитра, 7 березня 2023 року після виходу з утриманої позиції на Хромове, вони повернулися до міста Часів Яр, де вони потрапили під артилерійський обстріл.

Дмитро ще встиг розповісти про своє поранення, але через хвилину він втратив свідомість. Попри швидку евакуацію, його поранення виявилося смертельним – вогнепальне поранення в шию.

10 березня 2023 року відбулося прощання з Дмитром Коцюбайлом в Києві, на Майдані Незалежності. Його поховали на Аскольдовій могилі.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.