Викладачу КНУ ім. Шевченка винесли догану за сексизм: студенти вимагають його звільнення

Джерело: студентка КНУ ім. та військовослужбовиця Оксана Паращак у коментарі hromadske

Студенти Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка вимагають звільнити викладача Микиту Василенка, якому винесли догану за сексизм.

Оксана Паращак розповіла, що влітку минулого року студенти звернулися з листом до чинного на той час директора інституту Володимира Різуна. У листі студенти поскражилися на “відверту проросійську та сексистську позицію” Микити Василенка.

“Викладач зловживає сексистськими коментарями в бік студенток. У час повномасштабної війни Росії проти України зазначений викладач розповідає студентам на заняттях про “велич Росії”, — йшлося в листі, який підписали більш ніж 170 студентів Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка.

Скріншот: hromadske

Крім того, студенти заявили, що у роки перед повномасштабним вторгненням Росії в Україні Микита Василенко під час занять нібито агітував студентів вступати до партії “Опозиційна платформа – За життя”, яку восени 2022 року РНБО заборонила через загрози національній безпеці України.

Оксана Паращак розповіла, що скликана робоча група, яка мала б опрацювати звернення, “не дійшла згоди”.

“Різун заявив, що не має повноваження кваліфікувати докази як порушення, а також визнав, що не дивився відео та не слухав аудіо докази поведінки з ознаками дискримінації”, — розповіла студентка.

Також Оксана додала, що після цього вже звернулася до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.

У січні цього року омбудсмен відповів, що постійна комісія Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка з питань етики створила робочу групу для опрацювання питань щодо сексизму, порушених у зверненні.

Відтак, комісія визнала факти порушень етики й те, що формальний підхід керівництва, Вченої ради та студентського парламенту ННІЖ до зазначених порушень призвели до репутаційних втрат інституту та університету загалом.

На підставі висновків комісії Микиті Василенку та очільниці кафедри, на якій він працює, винесли догану.

Одначе, це не заспокоїло студентів, і вони продовжують вимагати звільнення Микити Василенка.

“Про яку гендерну рівність та боротьбу за права жінок ми можемо говорити, якщо в топовому університеті країни викладач розповідає студенткам, що ті не можуть бути ані хорошими журналістками, ані військовослужбовицями?” — наголосила Оксана Паращак.

https://www.tiktok.com/@journalist_ka/video/7336141179102219526?_r=1&_t=8jxRcpuu3RG

Журналіст-розслідувач Георгій Шабаєв на своїй сторінці у Facebook прокоментував цю ситуацію й зазначив: “Круто. Реально круто, що жоден з викладачів Інституту журналістики досі не висловився щодо пана Василенка. Дякую за сміливість”. 

У коментарях під цим дописом одна з користувачок зазначила, що роки минають, а Василенко не змінюється.

Скріншот

У Дніпрі, під завалами багатоповерхівки, у яку поцілила російська ракета 28 червня, виявили тіло людини. Відтак кількість загиблих внаслідок цієї атаки зросла до двох.

Згідно з даними The Wall Street Journal, НАТО планує розмістити високопоставленого посадовця в Києві в рамках нових заходів, спрямованих на посилення довгострокової підтримки України.

В Узбекистані заборонили масові заходи з безоплатною роздачею подарунків, як продуктів і інших товарів. Відповідну постанову підписав прем’єр-міністр Узбекистану Абдулла Аріпов.

Станом на ранок 2 липня в Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні три носії крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 24 ракет.

2 липня помер казахський опозиційний журналіст Айдос Садиков. Він після замаху, скоєного у Києву, перебував у глибокій комі.