Фаріон програла суд із поновлення на посаді професора кафедри у львівському виші

Джерело: “Главком” з посиланням на дані судового реєстру

Мовознавиці Ірині Фаріон відмовили у поновленні на посаді професора кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка” за рішенням суду.

Що відомо про справу Ірини Фаріон

15 листопада глава МОН Оксен Лісовий повідомив, що Львівська політехніка звільнила Фаріон. Відповідний наказ підписав ректор. Днем раніше у Львові студенти цього вишу вийшли на мітинг проти викладачки, мовознавиці та народної депутатки України VII скликання.

Акцію протесту спричинила низка скандалів, пов’язаних із Фаріон. Зокрема вона негативно висловилась про російськомовних захисників України та опублікувала дані студента з тимчасово окупованого Криму, що призвело до його арешту з боку РФ.

У відповідь на “злив” особистих даних омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що звернувся до СБУ. Сама Фаріон вважала, що претензії через цю справу пов’язані зі спробою влаштувати “чергову провокацію” проти неї.

Відповідаючи на критику, Фаріон заявляла, що боротьба з російською мовою всередині держави “важливіша, ніж боротьба на нульовій позиції”.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.