Львівська облрада не підтримала звернення депутатів щодо припинення цькування Ірини Фаріон

Скріншот: YouTube-канал Львівської обласної ради

Джерело: онлайн-трансляція на YouTube-каналі Львівської обласної ради

Сьогодні, 28 грудня, депутати Львівської обласної ради під час ХХ позачергової сесії не проголосували за звернення до керівництва держави щодо неприпустимості переслідування захисників української мови, зокрема, мовознавиці Ірини Фаріон.

Проєкт внесли депутати від ВО “Свобода”. Вони мали намір звернутися до Верховної Ради та Кабміну.

Однак для ухвалення рішення забракло голосів. За нього проголосували лише 33 депутати із потрібних для ухвалення рішення 43.

“Історія ганебного цькування мовознавиці, професорки Ірини Фаріон – вражаючий приклад репресій проти тих, хто рішуче обстоює державний статус української мови та національний розвиток України. Ми вимагаємо припинити переслідування Ірини Фаріон. Не можна допустити, щоб в Українській державі карали українців за українську мову!”, – йдеться у заяві депутатів від ВО “Свобода”.

Раніше Івано-Франківська міськрада підтримала на сесії звернення до СБУ та Міністерства освіти та науки України із закликом “припинити цькування мовознавиці та професорки Ірини Фаріон”.

Нагадаємо, що Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила серію експертиз, спрямованих на вивчення висловлювань і публікацій викладачки, мовознавиці та народної депутатки України VII скликання Ірини Фаріон.

За даними слідства, в одному з інтерв’ю Фаріон заявила, що не вважає російськомовних військовослужбовців українцями. Це викликало обурення серед українських захисників та суспільства загалом.

До того ж, 14 листопада у Львові студенти Національного університету “Львівська політехніка” вийшли на мітинг проти викладачки Ірини Фаріон.

Крім того, у своїх соцмережах вона розмістила допис зі скріншотом повідомлення від студента з тимчасово окупованого Криму, в якому були вказані особисті дані відправника. Це призвело до переслідування його з боку російських спецслужб.

За даними слідства, розпочато кримінальне провадження за статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);
  • ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);
  • ст.182 (порушення недоторканості приватного життя).

СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Ірини Фаріон, триває досудове розслідування.

Сама ж Ірина Фаріон вважає, що скандал навколо “зливу” нею особистих даних студента з окупованого Криму є “черговою провокацією” проти неї.

Юристка та ексзаступниця міністра оборони України Ганна Маляр під час обговорення закону про мобілізацію та проблеми щодо демобілізації заявила, що військові перед тим як вступати до лав ЗСУ повинні були прочитати конституцію і зрозуміти, що їх не демобілізують до завершення воєнного стану.

У компанії ДТЕК назвали чотири умови, за яких в Україні будуть запроваджені погодинні графіки відключення електроенергії.

Конгресвумен Палати представників США від Нью-Джерсі та помічниця президента США Джо Байдена у його передвиборчій кампанії Майкі Шеріл зреагувала на відмову Дональда Трампа приїхати до України.

Фільм “Назавжди-Назавжди” української режисерки Анни Бурячкової покажуть на 43-му Стамбульському міжнародному кінофестивалі в межах програми International Competition.

Мешканці східної частини Європи – зокрема поляки та естонці – активно купують житло у західній частині континенту. Причина – повномасштабна російсько-українська війна.