«Викрадена спадщина»: НАЗК створило базу культурних цінностей, викрадених РФ під час війни

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції запускає новий розділ “Викрадена спадщина” в межах проєкту “Війна і мистецтво”, який має допомогти запобігти незаконній торгівлі предметами мистецтва та старовини, що були викрадені російськими окупантами в Україні під час війни.

Відтак, база вже налічує 245 культурних об’єктів.

Скріншот: НАЗК

У НАЗК зазначили, що Російська Федерація систематично грабує та знищує культурну спадщину України, зокрема памʼятки археології та музейні цінності. Ця діяльність є інструментом  її загарбницької політики ще з 2014 року.  Викрадені культурні  цінності переміщуються територією РФ, стають частиною виставок, приватних колекцій росіян, предметами досліджень різних інституцій.

Як факт здійснення протиправних дій (розкопки, інженерні роботи), так і самі цінності, які крадуть росіяни,  використовуються у пропагандистських цілях РФ, зокрема для підживлення “русского мира”, демонструючи так звану “багату російську культуру”.

На думку НАЗК, документування, публікація і поширення фактів про такі предмети та їх незаконне походження має суттєво обмежити можливості для їх незаконного обігу. А найважливіше —  допомогти повернути їх під контроль України.

Скріншот: НАЗК

У розділі “Викрадена спадщина”, окрім зображення кожного об’єкта та інформації про нього, можна також дізнатися і про обставини його крадіжки.

Скріншот: НАЗК

Скріншот: НАЗК

“Разом з культурними цінностями Росія намагається вкрасти частину нашої історії.  НАЗК, бувши впевненими, що тисячі людей у світі не готові прийняти нав’язаний РФ терор, у співпраці з Регіональним центром прав людини створили інструмент, що допоможе відновити справедливість. Єдина база культурних цінностей, викрадених під час війни з українських приватних і державних колекцій  дозволить кожному  долучитися до цієї перемоги. Наше з вами спільне завдання – знайти кожен, вкрадений РФ маленький шматок культурної спадщини світу та повернути його”, – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Експорт нафтопродуктів з РФ відновився у першій половині вересня завдяки зростанню потоків дизельного пального та мазуту на тлі покращення темпів переробки.

У міноборони РФ поінформували, що російська влада розпочала підготовку до масового відправлення підсудних на повномасштабну війну проти України.

1 жовтня литовський Сейм денонсував три пов’язані з економічною співпрацею міжнародні угоди між Литвою, Росією та Білоруссю.

Офіс Генпрокурора повідомив про початок розслідування розстрілу 16 українських військовополонених на Покровському напрямку. Це наймасовіший відомий випадок розстрілу українських військовополонених на лінії фронту.

Із 90 населених пунктів Сумської області примусово евакуюють родини з дітьми.