Викрито нові «схеми для ухилянтів»: серед фігурантів посадовці медзакладів та адвокатка

Джерело: Служба безпеки України

Фахівці СБУ викрили чергові схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон у 5 регіонах України.

У результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримано організаторів оборудок, які продавали військовозобов’язаним підроблені документи для втечі до Євросоюзу. Вартість підробки становила до 16 000 доларів. Схеми викрито:

На Миколаївщині нейтралізовано злочинну групу, що торгувала фіктивними довідками про непридатність до служби за станом здоров’я.

Серед фігурантів – очільниця місцевого благодійного фонду, яка підшукувала ухилянтів, та її спільниця – посадовиця лікарні. Вона фабрикувала медвисновки щодо наявності “тяжких захворювань” під час обстеження клієнтів.

Далі фальшивку передавали заступниці головного лікаря обласного центру медико-соціальної експертизи, яка “підтверджувала діагнози” втікачів та призначала їм групи інвалідності.

Таким чином понад 15 ухилянтів планували використати це для виїзду до ЄС, але співробітники Служби безпеки запобігли втечі.

На Полтавщині викрито місцеву адвокатку, яка за гроші пропонувала втікачам від призову два варіанти “розв’язання питання”. Перший спосіб – надавала їм сфабриковані висновки ВЛК, другий – вносила до інформаційної системи “Шлях” для виїзду за кордон як водіїв міжнародних рейсів.

На Хмельниччині ліквідовано ще одну схему нелегальної міграції за кордон. До її організації причетні лікар-психіатр військового шпиталю та представниця військово-лікарської комісії, які продавали фіктивні довідки про “погане здоров’я”.

Потім підроблені документи подавали до військкомату для “списання” потенційних призовників з військового обліку.

На Прикарпатті затримано ділка, який “відмазував” ухилянтів від мобілізації.

Для цього він продавав їм підроблені висновки про інвалідність, які отримував через власні зв’язки в одному з київських центрів медико-соціальної експертизи.

У Львові ліквідовано ще один канал втечі за кордон, що діяв під виглядом вантажних перевезень. Під час комплексних заходів затримано ділка, який оформлював своїх клієнтів водіями благодійного фонду.

За всіма викритими фактами триває розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) не продовжив строк дії обов’язків, покладених на ексголову правління “Нафтогазу” Андрія Коболєва, якого обвинувачують у заволодінні 229,25 млн грн премії. 

Президент України Володимир Зеленський в середу, 20 листопада, провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

Українська розвідка спростувала повідомлення про “особливо масований обстріл України” 20 листопада, який розповсюджують соцмережами від імені ГУР.

На Рівненщині внаслідок пожежі загинули троє малолітніх дітей. Трагедія трапилася сьогодні зранку, 20 листопада.

В Європі посилюють регулювання короткострокової оренди житла, яку розглядають як одну з причин житлової кризи та зростання цін на оренду. Польщі рекомендували впровадити заходи для контролю цього ринку, почавши з трьох ключових кроків: створення реєстру такого житла, визначення чіткого терміну “короткострокова оренда” та встановлення правил для її регулювання.