Випускниця житомирського ліцею Софія Тарнавська склала всі чотири тести НМТ на 200 балів

Джерело: Департамент освіти Житомира

У Департаменті освіти Житомира поінформували, що учениця житомирського ліцею №23 Софія Тарнавська склала національний мультипредметний тест без жодної помилки та отримала максимальні 800 балів за чотири тести.

Наразі завершилась основна сесія НМТ 2024.

Такий результат є єдиним у Житомирській міській територіальній громаді! Щиро вітаємо випускницю, батьків та вчителів із цим вагомим здобутком! – зазначили у повідомленні.

Тарнавська у коментарі Суспільному розповіла, що найбільше їй допомогла систематичність у підготовці.

Готуватися я почала з минулого літа. Не займаючись з репетиторами, звичайно, іноді після довгого і виснажливого дня в школі складно було налаштуватися працювати ще й додатково заради підготовки до національного мультипредметного тесту. Однак це зробило мене ще більш дисциплінованою, допомогло фокусуватися навіть на віддалених цілях. Я вважаю, що досвід підготовки до тесту зможе допомогти мені і в подальшому житті, — зауважила Софія.

Додала, що коли дізналася про результат, то була просто “задоволена собою і щаслива”, що вже незабаром зможе розпочати нову главу в книзі життєвої стежки — університетське життя.

Також вона зауважила, що планує вступати до одного з вищих навчальних закладів Польщі.

Довідка. Національний мультипредметний тест — форма проведення вступного випробування на бакалаврат для здобуття вищої освіти в Україні, введена у 2022 році через повномасштабне російське вторгнення в Україну. Покликана тимчасово в 2022—2024 роках замінити традиційні вступні випробування у форматі ЗНО.

  • Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький повідомив, що абітурієнти із тимчасово окупованих територій України у 2024 році зможуть вступати в українські вищі навчальні заклади за співбесідою.
  • В Україні усім охочим вступити на бакалаврат у 2024 році потрібно скласти ЄФВВ (Єдине фахове вступне випробування). Головна умова – отримати диплом молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра, або молодшого бакалавра. Цей іспит дозволить посилити позиції абітурієнтів під час вступу до вищих навчальних закладів, а кількість набраних балів безпосередньо впливає на конкурентоспроможність.
  • У 2024 році Міністерство освіти і науки України впроваджуватиме спеціальні державні іспити для аспірантів, які вступили у 2022 році. Про це повідомив заступник міністра Михайло Винницький.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.