Виробник антидрон-рушниць та обладнання для комплексного захисту від БпЛА “KVERTUS” та Центр підготовки операторів БпЛА “КРУК” уклали договір про співпрацю

З метою підвищення обороноздатності України, підготовки цивільного населення та сприяння розвитку руху прихильників безпілотних літальних апаратів наприкінці серпня український виробник антидрон-рушниць та обладнання для комплексного захисту від БпЛА “KVERTUS” та Центр підготовки операторів БпЛА “КРУК” уклали договір про співпрацю.

Як повідомили представники компаній на пресконференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” у вівторок, відповідно до цього договору головною метою є об’єднання зусиль українського виробника антидрон-рушниць та Центру підготовки “КРУК”, спрямованих на підготовку як цивільних осіб, так і військових.

За умовами партнерства, компанія “KVERTUS” надаватиме інструкторам Центру свою продукцію, щоб майбутні оператори БпЛА вчилися протидіяти дронам та літати під РЕБ, а також консультаційну допомогу у розробці програм навчання з радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби.

Така колаборація є не лише унікальною для України, але й дуже важливою, оскільки оператори дронів отримають можливість ефективно навчатися управлінню в різних умовах. На жаль, сьогодні більшість недосвідчених операторів дронів покращують свої навички вже безпосередньо в бою, що несе велику загрозу для їхніх життів, тож така співпраця цілком здатна виправити цю ситуацію.

“На момент повномасштабного вторгнення в 2022 році наш продукт уже був відтестований, він уже був у використанні в наших силових структурах, і до того моменту ми виявилися готовими абсолютно до того, що ці антидронові рушниці дуже потрібні на фронті, і що вони будуть рятувати людське життя”, – наголосив директор компанії KVERTUS Ярослав Філімонов.

Крім того, у рамках співробітництва “KVERTUS” та “КРУК” зобов’язалися здійснювати регулярний обмін відповідною інформацією, що дозволить не лише розвивати практичні навички операторів дронів, а й покращувати теоретичну базу з метою технологічного розвитку галузі безпілотних літальних апаратів.

“Наш навчальний центр має унікальну структуру, і ми розвиваємо чотири основні напрями нашої роботи. Перший – це базова загальна військова підготовка, другий – це підготовка операторів БпЛА, третій – це психологічна підготовка та четвертий напрямок – це гуманітарне розмінування. У діяльність нашого навчального центру залучено добровольців, чинних військовослужбовців та колишніх військовослужбовців Збройних сил України”, – розповів командир Навчального центру комплексної підготовки добровольців “ДГВ” ДФ№42ТГ м. Києва “Легіон Оболонь” Геннадій Сінцов.

У процесі користування обладнанням виникла проблема, що багато військових, які отримують протидронові рушниці, окопні РЕБ, не вміють ними користуватися.

“Військові отримали великі РЕБ, потім через деякий час вони телефонують і кажуть – воно не працює. І ти буквально кілька годин йому пояснюєш, чому вона не працює, і як взагалі потрібно працювати. І тому виник такий напрямок, ідея створити такий напрямок: навчати військових та цивільних правильно користуватися цими пристроями”, – уточнив головний інженер Центру підготовки операторів БПЛА “КРУК”, керівник напряму антидронової боротьби за допомогою малих РЕБ Федір Цимбалюк.

Угоду про передачу обладнання вже підписано директором компанії KVERTUS Ярославом Філімоновим, керівником Центру “Крук” Віктором Тараном та командиром Навчального центру комплексної підготовки добровольців “ДГВ” ДФ № 42ТГ м. Києва “Легіон Оболонь” Геннадієм Сінцовим. А вже 19 вересня 2023 року було підписано Меморандум про співпрацю, який затвердить порядок співробітництва та поставить конкретну мету перед сторонами.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.