Виробник дронів DJI судиться з Пентагоном через звинувачення у співпраці з армією Китаю

Джерело: Reuters

Китайський виробник дронів DJI подав до суду на Міністерство оборони США за внесення до списку компаній, котрі нібито співпрацюють з військовими КНР, заявивши, що це помилкове рішення, яке завдало йому значної фінансової шкоди.

Найбільший у світі виробник дронів DJI, який продає більш ніж половину всіх комерційних дронів у США, звернувся до окружного судді у Вашингтоні з проханням вилучити його із списку Пентагону, де він зазначений як “китайська військова компанія”, наголосивши, що він “не належить і не контролюється китайськими військовими”.

У позові DJI йдеться про те, що через “незаконне і помилкове рішення Міністерства оборони” компанія “втратила ділові угоди, була затаврована як загроза національній безпеці, і їй було заборонено укладати контракти з багатьма федеральними урядовими установами”.

Також в компанії додали, що “американські та міжнародні клієнти розірвали контракти з DJI і відмовляються укладати нові”.

Як розповіли у виданні, до списку компаній, які несуть загрозу нацбезпеці США, потрапило багато великих китайських фірм, зокрема авіаційна компанія AVIC, виробник мікросхем пам’яті YMTC, компанія China Mobile та енергетична компанія CNOOC.

Американські законодавці неодноразово висловлювали занепокоєння, що дрони DJI становлять загрозу для передачі даних, спостереження та національної безпеки, що компанія відкидає.

Минулого місяця Палата представників Конгресу США проголосувала за те, щоб заборонити нові дрони від DJI працювати в США. Законопроєкт очікує на рішення Сенату США.

Результати нового дослідження, проведеного канадськими вченими із Західного Університету, засвідчили, що відеоігри роблять мозок значно молодшим, тоді як фізичні навантаження ніяк не впливають на роботу мозку.

Джерело: Financial Times Двопартійна група в Конгресі США закликала адміністрацію президента Джо Байдена посилити санкції…

Поліція Молдови викрила схему, в межах якої місцевих жителів відправляли в Росію для навчання участі в громадянських заворушеннях у Кишиневі та інших великих містах країни. Організатори пов’язані з прокремлівським бізнесменом-втікачем Іланом Шором.

20 жовтня стало відомо, що в застосунку “Дія” тимчасово призупинили послугу бронювання військовозобов’язаних. Причиною зупинки стало проведення аудиту раніше заброньованих працівників.

У Нідерландах виявили перші випадки зараження новим типом вірусу блутангу, від якого немає вакцини.