Виробник дронів DJI судиться з Пентагоном через звинувачення у співпраці з армією Китаю
Джерело: Reuters
Китайський виробник дронів DJI подав до суду на Міністерство оборони США за внесення до списку компаній, котрі нібито співпрацюють з військовими КНР, заявивши, що це помилкове рішення, яке завдало йому значної фінансової шкоди.
Найбільший у світі виробник дронів DJI, який продає більш ніж половину всіх комерційних дронів у США, звернувся до окружного судді у Вашингтоні з проханням вилучити його із списку Пентагону, де він зазначений як “китайська військова компанія”, наголосивши, що він “не належить і не контролюється китайськими військовими”.
У позові DJI йдеться про те, що через “незаконне і помилкове рішення Міністерства оборони” компанія “втратила ділові угоди, була затаврована як загроза національній безпеці, і їй було заборонено укладати контракти з багатьма федеральними урядовими установами”.
Також в компанії додали, що “американські та міжнародні клієнти розірвали контракти з DJI і відмовляються укладати нові”.
Як розповіли у виданні, до списку компаній, які несуть загрозу нацбезпеці США, потрапило багато великих китайських фірм, зокрема авіаційна компанія AVIC, виробник мікросхем пам’яті YMTC, компанія China Mobile та енергетична компанія CNOOC.
Американські законодавці неодноразово висловлювали занепокоєння, що дрони DJI становлять загрозу для передачі даних, спостереження та національної безпеки, що компанія відкидає.
Минулого місяця Палата представників Конгресу США проголосувала за те, щоб заборонити нові дрони від DJI працювати в США. Законопроєкт очікує на рішення Сенату США.
13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.