«Вирвали з контексту»: Корнієнко виправдався за свою заяву про перехід до президентської держави
Джерело: Facebook-сторінка Олександра Корнієнка
Перший віцеспікер ВР, нардеп від “Слуги народу” Олександр Корнієнко наголосив, що його заява про перехід від парламентсько-президентської до президентської держави – “вирвана з контексту”.
Відповідну заяву Корнієнко зробив на форумі “Диригенти змін”, наголосивши, що ця його заява потрапить до новин.
За його словами, “останні 600 днів десь” в країні тестують “зсув” парламентсько-президентської моделі у бік “більш сильного президента”.
Він додав, що за змінами 2006 року в Україні діє парламентсько-президентська модель з “умовно сильним президентом”. Корнієнко пояснив, що за цією моделлю президент України “сильний”, однак його повноваження слабші, аніж, до прикладу, у президента Польщі чи Литви.
“Президент не призначає уряд у нас, президент не призначає міністрів, міністрів взагалі призначає коаліція напряму. Це досить така рідкісна форма, тому що фактично міністри виходять не керовані прем’єром”, – сказав Корнієнко.
Ці виклики, на його думку, потрібно буде подолати після закінчення війни. Він зауважив, що разом із суспільством потрібно буде вирішити:
- залишити все як було
- підсилити президента, внісши зміни до Конституції парламентом чи на референдумі
- послабити президента, запровадивши парламентську демократію, як у деяких країнах Євросоюзу
“Немає ідеальної моделі. Є країни з сильним президентом, як Франція, є країни з відсутнім президентом або з номінальним президентом… І далі, вже від того, будувати систему”, – сказав Корнієнко.
Опісля модератор форуму звернувся до слухачів у залі та запропонувавши їм обрати ту модель державного устрою, яку вони підтримують. Більшість слухачів, підняттям руки, обрали посилення парламенту.
Після того, як у ЗМІ опублікували заяву Корнієнка про тестування “сильнішого президента”, він наголосив, що його слова вирвані з контексту.
” Про тестування зсуву нашої моделі держуправління в бік більш сильного президента, що пояснюється воєнним станом. Зауважте, про президентську державу/республіку жодного слова я не сказав, відтак цитата, що розійшлась на відомій картинці, не моя!”, – зауважив він.
- Народний депутат від Слуги народу Сергій Гривко зареєстрував у Верховній Раді один зі своїх “креативних” законопроєктів – №10057. Він планує залучити ув’язнених до генерування електроенергії через велогенераційні установки у в’язницях, мотивуючи їх на дострокове звільнення.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.