Вищий суд ЄС відхилив апеляцію російського олігарха Усманова щодо зняття санкцій

Джерело: Reuters

Вищий суд Євросоюзу відхилив апеляцію російсько-узбецького олігарха Алішера Усманова щодо виключення зі санкційного списку ЄС.

Євросоюз запровадив санкції проти Усманова у березні 2022 року, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Тоді у ЄС наголосили, що Усманов має “особливо тісні зв’язки” з президентом РФ Володимиром Путіним.

“Він активно підтримував політику російського уряду щодо дестабілізації України”, – мовиться в рішенні ЄС щодо санкцій.

Зазначається. що ЄС також відхилив аналогічну апеляцію щодо санкційного списку ще одного громадянина РФ – колишнього першого віцепрем’єр-міністра Росії Ігоря Шувалова.

Його у Євросоюзі охарактеризували як особу, яка “підтримує дії та політику, які підривають територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України”.

  • Проти колишнього ведучого телеканалу Fox News Такера Карлсона можуть запровадити санкції ЄС. Такий заклик висловили депутати Європейського парламенту через наміри американського журналіста взяти інтерв’ю в російського президента Володимира Путіна.

У Сполучених Штатах жінку-блогерку Рубі Франке, яка управляла YouTube-каналом про виховання дітей, засудили до чотирьох років ув’язнення за жорстоке поводження з власними дітьми з обтяжувальними обставинами.

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС знову за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

За даними опитування, більшість українці вважають Польщу дружньою до України державою, проте позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

21 лютого 2024 року на 87-му році життя помер Степан Хмара – Герой України, народний депутат 4-х скликань ВР, політв’язень радянських концтаборів та співавтора Конституції України.