«Висмикнув кільце гранати, спровокувавши вибух» – Клименко про загибель помічника Залужного

Глава МВС Ігор Клименко прокоментував загибель майора Геннадія Частякова. За його словами, трагедія відбулася під час демонстрації військовослужбовцем гранати нового зразка.

Джерело: Ігор Клименко.

За словами глави МВС, інформацію він оприлюднює, оскільки трагедія у Чайках починає обростати інформацією з різноманітних “джерел”.

Сьогодні у загиблого майора був День народження і він повернувся з роботи з подарунками для колег, які почав показувати рідним. Згідно зі словами Клименка, Частяков дістав подарункову коробку з бойовими гранатами та власноруч висмикнув кільце однієї з них.

“Дістав подарунковий ящик із гранатами всередині та почав демонструвати один із боєприпасів синові. Це були гранати нового західного зразка. Спершу до рук боєприпас взяв син та почав крутити кільце.  Далі військовослужбовець забрав гранату в дитини та висмикнув кільце, спровокувавши трагічний вибух”, – повідомив очільник МВС. 

Поліціянти уже знайшли колегу, який подарував загиблому гранати – в його кабінеті вже провели обшуки та вилучили два аналогічних боєприпаси.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.