Високопоставлений дипломат КНДР втік до Південної Кореї – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Високопоставлений північнокорейський дипломат, який працював на Кубі, перейшов на бік Південної Кореї в листопаді. Він став одним з дипломатів найвищого рівня за останні роки, який залишив державу-відлюдника заради її конкурента.
Рі Іль Гю, 52-річний радник з політичних питань посольства Північної Кореї на Кубі, втік до Південної Кореї разом зі своєю сім’єю, повідомила у вівторок газета “Chosun Ilbo” на основі ексклюзивного інтерв’ю. Національна розвідувальна служба Південної Кореї підтвердила факт втечі, не надавши подальших подробиць.
“Кожен північнокореєць хоча б раз думав про життя в Південній Кореї. Розчарування в північнокорейському режимі і похмуре майбутнє змусили мене подумати про дезертирство”, – цитують слова Рі в інтерв’ю.
Рі є одним з найбільш високопоставлених північнокорейських дипломатів, які прибули до Південної Кореї після втечі Тхе Йонг-хо, який працював заступником посла Північної Кореї у Великобританії до 2016 року.
Тхе тоді заявив, що перебіжчики створюють навантаження на режим Кім Чен Ина, який покладався на дипломатів. Ті повинні допомагати наповнити казну держави, яка перебуває під санкціями.
Будь-який високопоставлений “дезертир” може стати для Південної Кореї розвідувальною знахідкою, що дозволить їй зазирнути в роботу таємного уряду Північної Кореї.
Втеча Рі відбулася за кілька місяців до того, як Південна Корея в лютому встановила дипломатичні відносини з Кубою.
Куба розглядала цей крок як спосіб розширити торгівлю з однією з найбільших економік світу, тоді як Південна Корея вбачала в угоді допомогу в підвищенні свого світового авторитету.
Рі працював у Міністерстві закордонних справ Північної Кореї з 1999 року, при нинішньому лідері Кім Чен Ині та його батькові, колишньому лідері Кім Чен Ірі.
Окрім посади на Кубі, він працював заступником директора міністерства у справах Латинської Америки та отримав подяку від Кім Чен Ина за роботу зі звільнення північнокорейського вантажного судна, затриманого в Панамі.
За словами тодішнього президента Панами Рікардо Мартінеллі, судно під назвою “Chong Chon Gang” було захоплене у 2013 році за підозрою в перевезенні наркотиків. Натомість судно перевозило зенітні ракетні комплекси, частини ракет і два винищувачі МіГ-21, які зберігалися серед 10 000 тонн цукру, відправленого з Куби.
Рі Іль Гю “визволив” судно, за що отримав нагороду особисто від Кім Чен Ина.
- КНДР погрожує Південній Кореї “руйнівними наслідками”, якщо Сеул продовжить розповсюджувати антипхеньянські листівки над Північною Кореєю.
- Південна Корея вже цього року розгорне лазерну зброю для збиття північнокорейських дронів. Відтак вона стане першою у світі країною, яка застосує зброю такого типу.
- Північна Корея розкритикувала спільні військові навчання Південної Кореї, Японії та Сполучених Штатів, проведені цього місяця, заявивши, що такі маневри свідчать про переростання відносин між трьома країнами в “азійську версію НАТО”.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що закордоном наразі перебуває близько 7,5 мільйона українців. Саме для їх повернення і створили Міністерство національної єдності.
Сестра короля Великої Британії Чарльза III принцеса Анна стала іконою стилю для молодого покоління.
26-річного колишнього наукового співробітника OpenAI Сучіра Баладжі знайшли мертвим у своїй квартирі в Сан-Франциско.
Корнелію Дудайте, представницю збірної Литви з функціональних видів спорту, дискваліфікували з чемпіонату світу, що проходить в столиці Угорщини з 13 по 15 грудня, через футболку з написом “Make Russia small again” (“Зробімо Росію маленькою знову”).
Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.