Високий суд Японії визнав заборону одностатевих шлюбів у країні неконституційною

Джерело: Reuters

Високий суд Японії заявив, що заборона одностатевих шлюбів у країні – неконституційна.

Правила цивільного кодексу Японії, які обмежують шлюби особами протилежної статі, є “неконституційними” та “дискримінаційними”, заявив Високий суд Саппоро у своєму рішенні, але відхилив позов позивачів про відшкодування збитків від уряду.

“Запровадження одностатевих шлюбів, здається, не спричиняє недоліків чи шкідливих наслідків”, – сказав суд.

Це перше подібне рішення апеляційного суду у справі, яка розділила нижчі рівні судової системи.

“Я думав, що рішення може бути консервативним, але воно перевершило мої очікування. Я не міг не заплакати”, — сказав журналістам після винесення рішення один із позивачів, який не розкрив свого імені.

Японія – єдина держава G7, яка не має правового захисту для одностатевих союзів.

Попри те, що одностатеві шлюби схвалюють 70% населення країни, проти них виступає консервативна Ліберально-демократична партія прем’єр-міністра Фуміо Кісіди.

Позивачі розглядають можливість звернення до Високого суду для роз’яснення неконституційності існуючого закону, повідомив адвокат Цунаморі Фуміясу на пресконференції.

Уряд стежитиме за іншими майбутніми судовими рішеннями з цього питання, заявив на пресконференції його головний речник Йосімаса Хаясі.

Дебати щодо одностатевої адвокатури розкололи суди нижчої інстанції: один окружний суд визнав цю адвокатуру конституційною, а інші заявили, що вона різною мірою є неконституційною.

В Канзасі (штат США) у зоопарку популярна страусиха Карен, відома як “королева танців”, померла після того, як проковтнула ключі співробітника.

У “Сімпсонах” вперше за минулі роки вирішили “вбити” персонажа, котрий був на екрані з першого сезону. Це відбулось у 35 сезоні мультсеріалу, в епізоді “Cremains of the Day”.

Протягом дня, 24 квітня, російській війська здійснили шість обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 23 вибухи.

В середу ввечері, 24 квітня, в Миколаєві здетонували невідомі вибухові пристрої, внаслідок чого поранені п’ятеро співробітників ДСНС.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.