Вже восени Молдова проведе референдум щодо вступу до ЄС

Джерело: Мая Санду/Facebook

16 квітня президентка Молдови Мая Санду повідомила, що Конституційний суд схвалив проведення референдуму стосовно євроінтеграції країни, який може відбутися 20 жовтня.

Остаточну дату затвердить парламент.

Громадянам Молдови поставить запитання: “Ви за вступ Молдови до Євросоюзу?”. Санду закликала всіх мешканців не залишатися осторонь та проголосувати.

Нам потрібна єдність, участь кожної партії, громадської організації, громадянина, щоб разом ми гарантували мир та добробут, — наголосила вона. — Об’єднавшись за Європейську Молдову, нам вдасться досягти нашої спільної мети – щоб молдавани жили в мирі, гідності та свободі в сильній європейській країні.

Так, у разі позитивного рішення, у Конституцію внесуть кілька поправок. У преамбулі з’явиться згадка про європейську ідентичність та незворотність європейського шляху розвитку Молдови. Також основний закон доповнять статтею “Європейська інтеграція”, де вкажуть, що Молдова приєднується до договорів щодо створення ЄС та інших актів об’єднання, які матимуть пріоритет над національними законами.

ЄС надав Молдові статусу кандидата на вступ у червні 2022 року.

У грудні 2023 року Санду оголосила про намір балотуватися на пост глави держави, пообіцявши зробити все можливе, аби Молдову прийняли до Євросоюзу. Санду переконана, що такий крок дозволить підвищити рівень життя громадян та захистити етнічні меншини.

Інтеграція в ЄС є однією з цілей Санду.

Наше майбутнє в європейській сім’ї, і ми повинні чітко сказати — всією країною — який шлях ми обираємо для Молдови. Я закликаю парламент ініціювати наступної осені референдум, на якому голос громадян буде вирішальним, — наголосила вона.

18 березня президентка Молдови Мая Санду розпочала кампанію з просування майбутнього референдуму щодо прагнення Молдови приєднатися до Європейського Союзу.

Молдова подала заявку на членство в ЄС у 2022 році та отримала проєкт рамок для переговорів про вступ у березні разом із  Україною.

Пізніше Санду оголосила про плани провести референдум про вступ до ЄС. На референдумі буде проголосовано за закріплення амбіцій Молдови щодо вступу в ЄС у конституції, що гарантуватиме, що майбутні уряди не зірвуть цю заявку.

Санду засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну та звинуватила Москву в плануванні державного перевороту з метою її усунення.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

У США на озері Гренада, штат Міссісіпі, місцеві рибалки врятували від утоплення 38 гончих собак, які опинилися у водоймі внаслідок невдалого полювання на оленя.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Колишній очільник Білого дому Дональд Трамп повідомив, що визначився з кандидатурою віцепрезидента, з яким піде на вибори у листопаді цього року.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.