Взяли приклад з України: Тайвань розробляє морські дрони для протидії Китаю

Джерело: Reuters

Тайвань вивчає досвід України, щоб розробити морські дрони та використовувати їх як ефективний і недорогий засіб захисту від можливого вторгнення Китаю.

Під тиском США Тайвань працює над трансформацією своїх збройних сил, щоб вони могли вести “асиметричну війну”, використовуючи мобільну, меншу і часто дешевшу зброю, як-от морські дрони.

“Безпілотні човни або транспортні засоби відіграли дуже важливу роль у війні в Україні. Безпілотні транспортні засоби, хай то човни чи підводні апарати, можуть ефективно стримувати Китай, оскільки Тайвань не є стороною, що атакує, ми є стороною, що захищається”, — сказав Чен Куан-тін, тайванський депутат, який входить до складу комітету парламенту з питань закордонних справ та оборони.

Дослідницький та розробницький підрозділ міністерства оборони Тайваню назвав план створення морських дронів проєктом “Швидкий і раптовий”. Міністр оборони Веллінгтон Ку заявив, що морські дрони включать в додатковий пакет витрат, який оприлюднять пізніше цього року.

“Ми можемо створити невизначеність. Ми можемо наповнити Тайванську протоку небезпекою і ризиками. Ніхто не знає, де ці небезпеки можуть проявитися”, — додав Вільям Чен, голова компанії Thunder Tiger, під час випробування морського дрона SeaShark 800.

Джерело: Reuters

Наступного тижня Thunder Tiger та ще 11 тайванських і закордонних компаній візьмуть участь у виставці, щоб продемонструвати морські безпілотники, які можуть додати до арсеналу Тайваню.

Як відомо, Китай вважає демократично керований Тайвань своєю територією і протягом останніх п’яти років посилив військовий тиск. Уряд Тайваню відкидає претензії Пекіна.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.