World Press Photo переглядає авторство культової світлини «Дівчинка з напалмом»
Джерело: CNN
World Press Photo зупинив процес присвоєння авторства Ніку Уту культової фотографії “Терор війни” більш відомої як “Дівчина з Напалмом”, яка принесла фотографу Пулітцерівську премію та світове визнання.
Зокрема, світлина залишилася без авторства після прем’єри документальної стрічки “Стрингер” у січні 2025 року. У фільмі колишній в’єтнамський фрілансер Associated Press Нгуєн Тхань Нге заявив, що це фото зробив він, тоді як колишній фоторедактор агентства в Сайгоні Карл Робінсон зазначив, що змінив авторство під тиском свого начальства.
Як розповіли у виданні, фотограф Нік Ут вже спростовував звинувачення в тому, що фото не належить йому. Сама ж агенція АР раніше оприлюднила розслідування, яке базувалося на інтерв’ю очевидців, дослідженні камер, 3D-моделі місця події та збережених фотонегативах. У результаті звіт не вияви “жодних остаточних доказів”, які б виправдовували зміну атрибуції. Водночас в АР заявили, що враховуючи, що минуло багато часу немає доказів, щоб точно довести, чи дійсно автор фотографії Нік Ут.
Утім, World Press Photo провела власне розслідування, після якого організація оголосила про зупинення присвоєння авторства Ніку Уту. Виконавчий директор Джумана Ель Зейн Хурі зазначила, що “рівень сумнівів занадто значний, щоб зберегти посилання на цього автора”.
При цьому організація не може присвоїти авторство іншому фотографу через відсутність доказів. Таким чином світлина залишиться без авторства доки не знайдуться нові докази, які підтвердять або спростують звинувачення на Ніка Ута.
Довідка. Фотографія дівчини, яка біжить голою, а її тіло обпалено напалмом, зроблена 8 червня 1972 року під час війни у В’єтнамі. На світлині Кім Фук, яка пережила свої поранення. Зараз вона мешкає в Канаді, де займається гуманітарною діяльністю.
У 1973 році World Press Photo назвала світлину “Фото року”.

Фото: CNN
- Українська фотокореспондентка Юлія Кочетова – серед переможців престижного фотоконкурсу World Press Photo у 2024 році з її проєктом “War Is Personal” (“Війна – це особисте”).
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.