Xiaomi презентувала свій перший електрокар: із максимальною швидкістю у 265 км/год

Джерело: пресслужба Міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю
Китайський виробник електроніки Xiaomi представив свій перший електромобіль. П’ятимісний седан матиме максимальний запас ходу до 800 км та розвиватиме швидкість до 265 км/год.
15 листопада стало відомо, що Xiaomi подав заявку на отримання ліцензії на продаж свого першого електромобіля в Китаї – Xiaomi SU7.

Джерело: miit.gov.cn
Xiaomi SU7 виготовлятиметься за контрактом Beijing Automotive Industry Holding Co. Ltd (BAIC).
Новий електричний седан має габарити 4997/1963/1455 мм та колісну базу 3000 мм. Для моделі SU7 передбачено два варіанти коліс: 19 та 20 дюймів, характеристики шин 245/45 R19 і 245/40 R20 відповідно.
Задньопривідна версія електрокара має потужність двигуна у 220 кВт, а повнопривідна ─ 495 кВт. Акумуляторна батарея LFP поставляється від BYD для дешевшої комплектації та потрійного NMC від CATL для дорожчого варіанту.

Джерело: miit.gov.cn
Вага базової версії становить 1980 кг. У цій комплектації електромобіль розганяється до 210 км/год, та має запас ходу близько 600 км.
Тоді як топова версія має вагу у 2205 кг. Максимальна швидкість становить 265 км/год, із запасом ходу у 800 км.
- Джерело: miit.gov.cn
- Джерело: miit.gov.cn
- Джерело: miit.gov.cn
Раніше ЗМІ повідомили, що усього планується три версії: SU7, SU7 Pro та SU7 Max. Деякі комплектації матимуть активне заднє антикрило.
Автомобільна система SU7 працюватиме на базі HyperOS від Xiaomi. Також ймовірно, в електрокарі передбачена система розпізнавання облич та автопілот.
Очікується, що серійне виробництво електромобілів розпочнеться у грудні 2023 року.
Вартість нового електрокару від Xiaomi становитиме від $27 500 до $36 500 у залежності від комплектації.
- За даними дослідницької компанії Rho Motion, продажі електромобілів у всьому світі продовжують зростати, а Китай повідомив про рекордні місячні продажі в жовтні, попри припинення політики субсидування.
- Ford стане першим у світі автовиробником, який буде використовувати цифрові номерні знаки для своїх машин.
- Американська автомобільна компанія Tesla випустила дешевші варіанти свого седана Model S і позашляховика Model X із меншим запасом ходу в США, прагнучи збільшити продажі, оскільки високі витрати на позики перешкоджають попиту на дорогі електромобілі.
- Президент Туреччини Реджеп Ердоган запропонував мільярдеру Ілону Маску побудувати у Туреччині завод із виробництва електромобілів Tesla.
- Toyota Motor Investment Company (TMCI) і GAC Toyota Motor Company (GTMC) увійшли в спільне підприємство з провідною компанією з автономного водіння Pony.ai — з наміром масово виробляти “повністю безпілотні робо-таксі”.
П’ятниця 25 квітня у Києві стане Днем жалоби за загиблими унаслідок ракетної атаки РФ на столицю.
Чоловікові, який був батьком-вихователем дитячого будинку сімейного типу, правоохоронці повідомили про підозру в зґвалтуванні та розбещенні дітей.
СБУ спільно з Нацполіцією та правоохоронцями Чехії викрили міжнародне хакерське угруповання, яке крало гроші з банківських рахунків і криптогаманців громадян ЄС та США.
Поліціянти викрили та ліквідували контрабандний канал постачання психотропів з Молдови до України. Їх маскували під біологічні добавки для схуднення.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив про занепокоєння ситуацією навколо політичної опозиції в Україні. За його словами, будь-який тиск на опозиційні сили може негативно вплинути на процес євроінтеграції України.